BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Paaiškėjo „Lietuvos transporto lyderių“ rinkimų nugalėtojai

Data

2008 10 17

Įvertinimas
0

Lyderiai
Lyderiai
 

Asociacijos „Linava“ ir „Hansa lizingo“ inicijuoti rinkimai „Lietuvos transporto lyderiai“ pasiekė kulminaciją – penktadienį iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti nugalėtojai 8-iose kategorijose. Geriausiomis savo srityje pripažintos bendrovės „Hoptransa“, „Arijus“ ir „Ad Rem Group“, geriausio vadovo titulas atiteko „Autoverslo“ vadovui Valdemarui Zakarauskui.

„Lietuvos transporto lyderių“ rinkimuose įmonės, jų vadovai ir technologijos buvo vertinami kategorijose „Lietuvos metų vilkikas 2009“, „Lietuvos metų pažangiausia technologija 2009“, „Lietuvos metų krovininis automobilis 2009“, „Lietuvos metų vežėjas 2008“, „Lietuvos metų ekspeditorius 2008“, „Lietuvos metų logistikos operatorius 2008“ ir „Metų vadovas 2008“. Už „Lietuvos metų publikos vilkiką 2009“ buvo balsuojama internetu nuo balandžio iki spalio mėn.

 Komisija, sudaryta iš asociacijų „Linava“, „Lineka“ ir „Lietuvos logistikos asociacija“ vadovų, įvertino įmonių ir vadovų veiklos efektyvumą ir vykdomų projektų unikalumą bei atrinko kiekvienoje nominacijoje po 3 pretendentus.

 „Lietuvos metų vežėju 2008“ buvo pripažintaKauno transporto bendrovė „Hoptransa“ už Kinijos ir kitų Azijos šalių krovinių gabenimo per Kauną į Vakarų Europą efektyvios sistemos įgyvendinimą. Su šia bendrove kategorijoje rungėsi automobilių gabenimu užsiimanti įmonė „Daivera“ bei Šiaulių bendrovė „Luckaus transportas“.

 „Metų vadovas 2008“ apdovanojimas už efektyvius verslo sprendimus atiteko UAB „Autoverslas“ vadovui Valdemarui Zakarauskui, su juo savo pasiekimais varžėsi  „G. Naviko įmonės“ vadovas Gintautas Navikas ir UAB „Transimeksa“ vadovas Darius Vyšniauskas.

 Komisijos nuomone, „Lietuvos metų ekspeditoriumi 2008“ tapo UAB „Arijus“ už sėkmingai įvykdytą rekordinio svorio ir apimčių krovinio ekspedijavimo projektą į bendrovę „Mažeikių nafta“. Šioje nominacijoje taip pat buvo atrinkti UAB „Rhenus Svoris“ ir UAB „DHL Lietuva“.

 „Metų logistikos operatoriumi 2008“ buvo pripažinta „Ad Rem Group“ – už novatoriškas logistikos paslaugas: sėkmingą trečiosios šalies logistikos 3PL lietuviško darbo modelio sukūrimą. Šioje kategorijoje taip pat rungėsi dar dvi itin stambios šio sektoriaus įmonės UAB „Girteka“ ir UAB „Vingės logistikos grupė“.

 Ekspertų komisija, sudaryta iš didžiųjų šalies transporto įmonių specialistų ir transporto žurnalistų, nuo balandžio testavo ir vertino 7 vilkikus, pretenduojančius į vieną svarbiausiųjų „Lietuvos transporto lyderių“ nominacijų – „Lietuvos metų vilkikas 2009“.

 Didžiausias komisijos, kaip ir publikos, simpatijas pelnė iš „Volvo“ gamyklos išriedėjęs modernus vilkikas „Volvo FH“. Specialistams teko nemažai paplušėti, kad apsispręstų, kuris naujausias ir moderniausias didžiojo sunkvežimių gamintojų septyneto – MAN, „Scania“, „Volvo“, „Renault“, „Iveco“, „Mercedes Benz“ ar DAF – vilkikas yra geriausias. Transporto ekspertai turėjo unikalią galimybę išbandyti visus pretendentus vienoje vietoje – Kėdainių oro uoste.

Volvo prizininkas
Volvo prizininkas

 Ypatingas dėmesys rinkimuose buvo skirtas pažangių ir aplinką tausojančių technologijų populiarinimui. Bendrovė „Lietuva Statoil“, norėdama paskatinti aplinkai draugiškesnių transporto priemonių parko plėtrą, įsteigė nominaciją „Lietuvos metų pažangi technologija 2009“. Ją pelnė koncerno „Scania“ sukurta atidirbusių dujų recirkuliacijos sistema EGR su dviejų pakopų šaldymo ciklu, kurios dėka naujieji varikliai atitinka Euro 5 ekologinius reikalavimus. Technologiją „Scania“ pristatė pirmoji rinkoje praėjusių metų pabaigoje, o jau šiemet buvo pradėti pardavinėti vilkikai „Scania R“ su šiais varikliais. Pasak bendrovės „Lietuva Statoil“ generalinio direktoriaus Morton Christensen, aplinkos apsauga ir inovatyvių technologijų diegimas komercinio transporto sektoriuje turėtų būti vienas iš prioritetinių transporto įmonių uždavinių.

 Distribucijos ir vietinio krovinių gabenimo technikos specialistų komisija įvardino „Lietuvos metų krovininį automobilį 2009“. Juo tapo „Citroen Berlingo“, rungęsis bene lygiavertėje kovoje su „Peugeot Partner“, „Renault Kangoo“, „Škoda Praktik“, taip pat „Dacia Logan VAN“. Buvo vertinama automobilių eksploatacija, vairavimo ypatumai ir pritaikymas krovinių paskirstymo verslui.

 Rinkimų „Lietuvos transporto lyderiai“ tikslas – įvertinti ir atkreipti dėmesį į transporto ir logistikos sektoriaus lyderius. Lietuvai transporto sektorius – įrankis šalies konkurencingumui didinti. Kartu su logistikos paslaugomis sektorius sukuria apie 13% šalies BVP, jo pajamos pernai siekė 16,64 mlrd. lt.

Projekto „Lietuvos transporto lyderiai“ globėja – Lietuvos Susisiekimo Ministerija. LR susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius džiaugiasi, kad pagaliau šiai svarbiai šalies ūkio sričiai ir jos dalyvių pasiekimams įvertinti inicijuotas vieningas projektas ir tikisi, kad šis renginys ateityje taps gražia tradicija.

 „Lietuvos transporto lyderiai“ šiemet tapo reikšmingiausiu įvykiu Lietuvos transporto ir logistikos rinkoje. Daugiau informacijos apie projektą, rinkimų seką bei apdovanojimų ceremoniją rasite internete - www.transportolyderiai.lt.

 

 

Dėl papildomos informacijos:

 

Elena Šilovaitė, Rinkodaros skyriaus vadovė,

370 5 278 64 95, UAB „Hansa lizingas“

Geležinio Vilko g. 18A, 08104 Vilnius.