BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pagerbti tragiškai žuvusieji Lietuvos keliuose

Data

2008 10 31

Įvertinimas
0

Didelis aukuras
Didelis aukuras
 

Vainikai, gėlių puokštės ir degančios žvakės Vėlinių išvakarėse papuošė aukurą, pastatytą aukščiausioje automagistralės Vilnius – Klaipėda vietoje žuvusiems Lietuvos keliuose atminti. Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Susisiekimo ministerijos sekretorius Rimvydas Gradauskas, Šilalės rajono meras Albinas Ežerskis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir VĮ „Automagistralė“ specialistai.

Spalio 31 d. Susisiekimo ministerijos iniciatyva prie aukuro žuvusiems Lietuvos keliuose  vyko aukų pagerbimo ceremonija. Jos tikslas  - priminti žmonėms, kokia tragedija gali įvykti dėl neatsakingo eismo dalyvių  elgesio.  

Pasak ministerijos sekretoriaus, Saugaus eismo komisijos nario Rimvydo Gradausko, 2008 metais pavyko iš esmės pakeisti visuomenės požiūrį į nedrausmingus vairuotojus ir  sugriežtinti  jų atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Šių pastangų dėka 33 proc. sumažėjo eismo įvykių keliuose. Per dešimt šių metų mėnesių žuvo 200 žmonių mažiau, nei pernai per tą patį laikotarpį, sužeista 1782 mažiau nei 2007 m.

Gradauskas
Gradauskas

R.Gradauskas ragino susirinkusius stabtelėti, apmąstyti gyvenimo vertybes, branginti gyvybę. „Šia kuklia akcija primename visiems, kad už skubėjimą, įgūdžių ir vairavimo kultūros stoką, o dažnai ir vairavimą būnant neblaiviems mokama pernelyg didelė kaina – žmogaus gyvybė“,- sakė jis.  

Specialistų teigimu, saugaus eismo požiūriu Lietuva yra padidintos rizikos šalis, nukenčia ne tik šeimos, bet ir visuomenė. Per metus eismo įvykių padariniai  valstybei kainuoja 1,5 milijardo litų. Išėjo iš gyvenimo ir tapo invalidais žmonės, galėję atnešti daug naudos savo artimiesiems ir visuomenei.

 Pasak ministerijos sekretoriaus, jau tapo tradicija Mirusiųjų pagerbimo dienos išvakarėse aukščiausioje automagistralės Vilnius–Klaipėda vietoje (Šilalės r.) prie aukuro, skirto tragiškai žuvusiems keliuose, padėti gėlių ir uždegti žvakutes. „Taip norime ne tik pagerbti žuvusiuosius, bet ir priminti visiems keliaujantiems automobiliais apie tragiškų įvykių pasekmes, tai – ir raginimas būti atidesniems kelyje“,- sakė R.Gradauskas.

Aukuras žuvusiems keliuose atminti buvo sukurtas prieš šešerius metus Pasaulio lietuvių kultūros centro vadovės Janinos Laniauskienės ir VĮ „Automagistralė“ iniciatyva. Aukuras yra  juodo metalo skraistė, papuošta spalvoto stiklo vitražu, simbolizuojančiu amžinos ugnies liepsnelę. Tai  tarsi mūsų dienų auka vardan gyvybės, vardan to, kad žmonių gyvenimas niekados nenutrūktų keliuose.

Šis simbolis  įprasmina  mūsų pastangas bei viltį sumažinti netekčių skaičių, paskatina kiekvieną eismo dalyvį pamąstyti apie elgesio kultūrą kelyje. Sėsdami prie vairo, susimąstykime apie galimą pavojų, tas beprasmiškas aukas keliuose ir visuomet atminkime, jog nėra nieko vertingesnio už Žmogaus gyvybę.

Akcijos metu savo mintimis apie būtinybę gerinti vairavimo kultūrą, ugdyti sąmoningumą ir atsakomybę už tinkamą elgesį kelyje pasidalijo Šilalės rajono meras Albinas Ežerskis, saugaus eismo specialistai.  

Akcijos dalyviai tylos minute pagerbė žuvusiuosius, padėjo prie aukuro gyvų gėlių vainikus  ir uždegė žvakutes. Skaisčiai vėjyje plazdenančios  žvakelių  ugnelės primins visiems keliaujantiems magistrale Vilnius-Klaipėda apie priedermę saugoti savo ir artimųjų gyvybes .