2024-02-20

Parduotas 10 000-asis bilietas tarptautinio traukinio maršruto Vilnius – Ryga

Traukinio maršrutuose tarp Lietuvos ir Latvijos sostinių per nepilnus du mėnesius parduotų bilietų skaičius perkopė 14 tūkstančių, iš jų – 10 tūkstančių įsigijo keleiviai, kurių tikslas – kelionė nuo pradinio iki galutinio maršruto taško – iš Vilniaus į Rygą, ar iš Rygos į Vilnių.  

Naujuoju kasdieniu maršrutu Vilnius–Ryga keliauti galima iš keturių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kaišiadorių, Šiaulių ir Joniškio – pirmieji trys miestai turi patogias jungtis su kitus miestus jungiančiais maršrutais, o Joniškiui naujai sudaryta galimybė susisiekimui traukiniu. Traukinio maršrutuose tarp Lietuvos ir Latvijos sostinių  parduotų bilietų skaičius perkopė 14 tūkstančių, iš jų – 10 tūkstančių įsigijo keleiviai, kurių tikslas – kelionė nuo pradinio iki galutinio maršruto taško – iš Vilniaus į Rygą, ar iš Rygos į Vilnių.    

Šią savaitę maršrutu Vilnius–Ryga važiavo ir keleivė nusipirkusi 10 000-ąjį tarptautinio maršruto bilietą, ja tapo vilnietė Gerda Lynikienė. Gerda 3 dienom į Rygą važiavo trumpų atostogų, laimingu 10 000-uoju bilietu tapo atgalinis bilietas iš Rygos į Vilnių. Anot vilnietės, atostogas paskatino ir noras išbandyti naują traukinio maršrutą.  

„Šis maršrutas pranoko lūkesčius, juo aktyviai naudojasi tiek Lietuvos, tiek Latvijos gyventojai. Keleivių vertinimas rodo, kad keliauti maršrutu Vilnius – Ryga itin patogu, įvertinimo vidutinis rodiklis siekia 9,4 balo. Šį maršrutą teigiamai vertina ir verslo partneriai, vien sausio mėnesį verslo klientų dalį sudarė 4 proc.”,  – sako „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė. 

Daugiausia traukiniautojų į Rygą vyksta iš Vilniaus – apie 64 proc., maždaug 16 proc. keleivių Rygoje lankosi iš Šiaulių, kas dešimtas traukiniautojas – iš Kaišiadorių, apie 7 proc. keleivių į Rygą važiuoja iš Joniškio. Tarptautinis maršrutas yra aktualus šeimoms ir jaunimui – apie 10 proc. keleivių – vaikai ir moksleiviai.     

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ yra LTG grupės dalis. Įmonė teikia tvaraus viešojo susisiekimo geležinkelių transportu paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Link“ siekia kurti patogesnių kelionių patirtį visiems klientams bei skatinti žmones dažniau rinktis tvaresnį geležinkelių transportą ir taip prisidėti prie transporto poveikio aplinkai mažinimo. Bendrovės pervežamų klientų skaičius pastaraisiais metais auga ir 2023 m. pasiekė apie 5 mln. keleivių, t. y. maždaug 7 proc. daugiau nei 2022 metais tuo pačiu laikotarpiu. 4,7 mln. iš šių keleivių keliavo Lietuvos vidaus maršrutais.