BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasaulinės kelininkų organizacijos prezidentas vertina Lietuvos patirtį gerinant eismo saugą

Data

2015 04 17

Įvertinimas
0
Pasaulinės kelininkų organizacijos prezidentas vertina Lietuvos patirtį gerinant eismo saugą
Pasaulinės kelininkų organizacijos prezidentas vertina Lietuvos patirtį gerinant eismo saugą
PIARC prezidentas labai gerai įvertino Lietuvos pažangą mažinant žuvusiųjų keliuose skaičių. Jo teigimu, nuo 2007 m. šalyje beveik tris kartus sumažėjęs žūčių keliuose skaičius yra didelis pasiekimas, todėl Lietuvos patirtį tikslinga atspindėti ir PIARC naujai rengiamose saugaus eismo gairėse. Šios gairės iki šiol daugiausia dėmesio skyrė techniniams infrastruktūros sprendimams ir iš esmės rėmėsi Didžiosios Britanijos bei Vokietijos patirtimi. Nauja jų versija, pasak svečio, turėtų apimti ir sveikatos apsaugos, švietimo aspektus, taip pat atspindėti didelę pažangą padariusių šalių patirtį.
 
„Per porą pastarųjų dešimtmečių Lietuvos keliuose įvyko dideli pokyčiai – eismas tapo intensyvesnis, gerokai padaugėjo krovininių transporto priemonių, keliams tenka žymiai didesnė apkrova. Tai nemažas iššūkis siekiant užtikrinti kokybišką kelių infrastruktūrą ir spręsti eismo saugos problemas. Specialistų pastangomis ir remiantis tarptautine patirtimi pavyko pasiekti tų rezultatų, kuriuos šiandien turime“, – sakė ministras R. Sinkevičius.
 
PIARC prezidentas O. de Buen Rikardej pakvietė Lietuvos susisiekimo ministrą dalyvauti šių metų lapkritį Seule (Korėjos Respublika) vyksiančiame 25-ajame Pasauliniame kelininkų kongrese – susipažinti su pasaulinėmis transporto sistemos aktualijomis ir perspektyvomis, pasidalinti ekspertų patirtimi.
 
Daugiau kaip prieš šimtą metų (1909-aisiais) įkurta Pasaulinė kelininkų asociacija PIARC vienija valstybines kelininkų organizacijas 129 valstybėse. Tai nepolitinė ir ne pelno asociacija, nuo 1970 m. turinti konsultacinį statusą prie Jungtinių Tautų Ekonominės ir socialinės tarybos. Lietuva tapo PIARC nare 1994 m.