copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pasirašyta sutartis dėl 112 naujų vidutinio greičio matuoklių įrengimo

Data

2020 08 13

Įvertinimas
1
1022_df0bbd40bbd4be.jpg

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė rangos darbų sutartį  dėl 112 (56 ruožų) vidutinio greičio matavimo sistemų įrengimo valstybinės reikšmės keliuose. Sutartis, kurios vertė 1,9 mln. eurų, sudaryta su UAB „Fima“. Naujuosius greičio matuoklius planuojama įrengti per 7 mėnesius.

 

„Greičio viršijimo pasekmės gali būti itin skaudžios, todėl kompleksiškai, kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba, Lietuvos transporto saugos administracija, savivaldybėmis diegiame saugaus eismo prevencines priemones, kurios padeda ugdyti vairuotojų įpročius važiuoti saugiu greičiu ir prisideda prie eismo įvykių mažinimo“,– sako laikinai vykdantis Kelių direkcijos direktoriaus funkcijas Remigijus Lipkevičius.

 

Naujieji matuokliai ne tik matuos greitį, bet ir tikrins techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t. t.

 

Šiuo metu, pagal anksčiau pasirašytas sutartis, valstybinės reikšmės keliuose jau įrenginėjama 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių ir 100 vidutinio greičio matavimo sistemų (50 ruožų).

 

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių kriterijų yra vidutinis metinis paros eismo intensyvumas ir eismo įvykių skaičius. Momentinio ir vidutinio greičio matuoklių prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas.

 

Metų pradžioje Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikė 50 vidutinio greičio matavimo sistemų, kurie greitį matavo 25-iuose ruožuose.

 

 

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos informacija