BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pėsčiųjų saugumui geležinkelių perėjose – naujos taisyklės

Data

2014 12 02

Įvertinimas
0
Pėsčiųjų saugumui geležinkelių perėjose – naujos taisyklės
Pėsčiųjų saugumui geležinkelių perėjose – naujos taisyklės
Naujosios taisyklės nurodo, kad pėstieji privalo naudotis geležinkelio perėjomis (taip pat – tiltais, viadukais, požeminėmis perėjomis) ir įsitikinti, ar kertamu geležinkeliu neartėja bėginė transporto priemonė.
 

Geležinkelio perėjoje pėsčiasis visais atvejais privalo duoti kelią bėginei transporto priemonei. Pėstieji, praleisdami artėjančią transporto priemonę, turi sustoti prieš geležinkelio perėjos šviesoforą su pėsčiųjų simboliu, pervažos šviesoforą, pakeliamąjį užtvarą, o jeigu jų nėra – ne arčiau kaip 2,5 m atstumu nuo kraštinio bėgio, t. y. prieš informacinį stendą „Geležinkelio perėja“.

 

Dar viena naujiena – jeigu geležinkelio perėjoje yra geltona spalva pažymėta vieta, skirta pėstiesiems sustoti ir praleisti bėginę transporto priemonę, – rekomenduojama sustoti būtent joje.

 

Pėstiesiems draudžiama eiti per geležinkelius tam neskirtose vietose, įeiti į perėją, kai užtvaras nuleistas arba pradeda leistis, dega draudžiamasis šviesoforo signalas, sklinda garso signalas arba eismą reguliuojantis asmuo draudžia eiti.   

 

Taip pat draudžiama savavališkai pakelti užtvarą arba jį apeiti, lįsti po stovinčiomis bėginėmis transporto priemonėmis, lipti ant jų, važiuoti per perėją neįgaliųjų vežimėliu be lydinčio asmens, per perėjas važiuoti riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais.