BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pradedama Draugystės geležinkelio stoties kelyno rekonstrukcija

Data

2009 12 04

Įvertinimas
0

Draugystės geležinkelio stotis aptarnauja iki 7,1 mln. t. krovinių per metus, tačiau pastaruoju metu jos pajėgumai ir techninės galimybės pasiekė rezervo limitą, todėl nuspręsta stotį rekonstruoti.

Šių metų spalio pabaigoje buvo pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Hidrostatyba“, kuri yra sudariusi jungtinės veiklos sutarties pagrindu susivienijusią tiekėjų grupę su UAB „Gelmagis“, UAB „Šiaulių ranga“, UAB „Kauno tiltai “ ir UAB „Mitnija“. Projekto įgyvendinimui skirta 106.9 mln. Lt. Iš jų 85 proc. sudaro Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir 15 proc. AB „Lietuvos geležinkeliai“ lėšos.  Projektą planuojama baigti 2013 m. vasarį.

Draugystės geležinkelio stotyje yra atvykimo - išvykimo bei kaupiamasis – išleidžiamasis kelynai. Iš viso stotyje yra 45 keliai. Iš jų atvykimo – išvykimo kelyne yra 6 (Nr. 1-6), o kaupiamajame – išleidžiamajame kelyne - 14 kelių (Nr. 23-28 ir 31-38 keliai). Kiti keliai skirti krovai, iškrovai, vagonų remontui.

 Vykdant Draugystės geležinkelio stoties rekonstrukciją numatoma pastatyti ir rekonstruoti 28,47 km. geležinkelio stoties kelių. Įgyvendinus projektą bus pagerintas infrastruktūros pajėgumas krovininiam transportui, pagerės traukinių eismo saugumas, todėl sumažės eismo įvykių keliamas neigiamas poveikis aplinkai. Be to, įrengus jungiamąjį geležinkelio kelią Pagėgių kryptimi, visus iš Radviliškio į Draugystės stotį važiuojančius prekinius traukinius bus galima nukreipti per Pagėgius.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ informacija