BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pradėta Ramoniškių pasienio kontrolės punkto statyba

Data

2008 07 02

Įvertinimas
0

Liepos 1 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius dalyvavo Ramoniškių pasienio kontrolės punkto (PKP) statybos 1-o etapo pradžios ceremonijoje Šakių rajone.

 

Naujas pasienio kontrolės punktas yra statomas šalia (dalinai vietoje) dabar veikiančio Ramoniškių PKP, Ramoniškių kaime (Sudargo sen., Šakių r.). Punktas yra šalia sienos su Rusijos Federacija ir nutolęs nuo Vilniaus 199 km, nuo Jurbarko 13 km.      

 

Pasienio kontrolės punktų direkcija pasirašė sutartį su atviro konkurso laimėtoju UAB „Dzūkijos statyba“, kuri veikia bendrosios jungtinės veiklos pagrindu su UAB „Parama“. Statinį projektavo UAB „Ugira“.

 

Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos pradėjo įgyvendinti Ramoniškių PKP infrastruktūros modernizavimo projektą vykdydama Vyriausybės patvirtintą Pasienio kontrolės punktų plėtros strateginį planą.

 

“Sėkmingai kuriama centralizuota pasienio kontrolės sistema – vienas iš strateginių Lietuvos žingsnių tvarkant pasienio punktų sistemą pagal Šengeno susitarimus“,-sakė A. Butkevičius. Pasak jo, šalies pasienio punktų modernizavimu šiandien suinteresuoti visi, pradedant valdžios institucijomis ir baigiant vežėjais, nes tai padės užtikrinti tiek Europos Sąjungos išorinės sienos saugumą, tiek ir sklandų bei saugų krovinių gabenimą.

 Pastačius šį naują Ramoniškių pasienio kontrolės punktą, I etape bus įrengta infrastruktūra, skirta keleiviams (keleiviniam transportui – lengviesiems automobiliams ir autobusams) aptarnauti su plėtros galimybe aptarnauti ir krovininį transportą (II statybos etapas). Labai svarbu, kad bus įrengtos ne tik modernios Valstybės sienos apsaugos bei Muitinės tarnyboms skirtos tarnybinės patalpos, autobusų ir lengvųjų automobilių detalaus tikrinimo patalpos, bet taip pat ir bankui bei muitinės tarpininkams skirtos patalpos. I – ojo statybos etapo darbams atlikti bus panaudota 18 mln. litų valstybės biudžeto lėšų. Statybą numatyta užbaigti 2009 m. III  ketvirtį.

Pasak ministro A. Butkevičiaus, tolesnė šio pasienio kontrolės punkto plėtra priklausys ne tik nuo to, kokie bus pasiekti tolesni susitarimai su Rusijos Federacija bei nuo jos pasienio kontrolės infrastruktūros plėtros planų, bet ir nuo visų Europos Sąjungos valstybių saugumo interesų, Lietuvos poreikių ir finansinių galimybių, keleivių ir itin krovinių srautų dinamikos.

 

„Pasienio kontrolės punktų su ne Šengeno zonos šalims paskirtis - ne riboti, bet priešingai – palengvinti keleivių ir krovinių srautų judėjimą per Lietuvą. Sėkminga Ramoniškių pasienio punkto plėtra - dar vienas svarbus žingsnis išryškinant Lietuvos, kaip tranzito valstybės, statusą.