BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Prieš 40 metų iš Vilniaus į Kauną išvyko pirmasis elektrinis traukinys

Data

2015 12 29

Įvertinimas
0
20090403_001+390__m.jpg

Prieš 40 metų, gruodžio 29-ąją, iš Vilniaus į Kauną pajudėjo pirmasis elektrinis traukinys. Šiuo metu maršrutas tarp Vilniaus ir Kauno yra pats populiariausias tarp keleivių, jų kasmet pervežama apie 1,2 mln. Nuo 2008-ųjų Kalėdų keleiviai tarp šių dviejų miestų vežami moderniais dviaukščiais traukiniais.

1975 m. gruodžio 29 d. Latvijoje pagamintas elektrinis traukinys pirmą kartą iš Vilniaus išvyko į Kauną. Šiems traukiniams pradėjus kursuoti reguliariai, žmonės, norėdami išvysti dar nematytą technikos stebuklą, išbėgdavo iš namų, kai traukinys kirsdavo jų gyvenvietę.

2008-aisiais, per Kūčias, iš Vilniaus į Kauną išvyko pirmasis modernus dviaukštis elektrinis traukinys. Šiuo metu AB „Lietuvos geležinkeliai“ parke yra 10 tokių traukinių. Jau kitų metų pradžioje keleiviai šiuose traukiniuose galės naudotis Wi-Fi ryšiu.

Lietuvoje iš 1767,6 km geležinkelio bėgių elektrifikuoti yra 122 km – nuo Naujosios Vilnios iki Kauno bei nuo Vilniaus iki Trakų. Šiuo metu atliekami elektrifikacijos nuo Naujosios Vilnios iki sienos su Baltarusija darbai. Jau kitąmet keleiviai iš Vilniaus į Minską galės nuvykti per 2 valandas. Planuojama, kad iki 2020 m. kontaktinis elektros tinklas bus nutiestas iki Radviliškio, o iki 2030-ųjų – iki pat Klaipėdos.

Elektriniai traukiniai ir elektrovežiai neteršia aplinkos, yra greitesni ir galingesni nei dyzeliniai. Vienas didžiausių elektrinių traukinių privalumų yra tas, kad jais vežti tiek keleivius, tiek krovinius yra pigiausia.

Elektrifikuota linija iki Klaipėdos leis pigiau vežti krovinius iš Baltarusijos. Tai paskatins krovinių vežėjus ir siuntėjus rinktis laiko ir sąnaudų atžvilgiu patrauklesnį maršrutą kroviniams į Klaipėdą, Kaliningradą ir Latvijos uostus (per Lietuvos teritoriją) gabenti.