RAIN – interneto galimybės atokiausioms šalies gyvenvietėms
Data
2008 08 28
Įvertinimas
Rugpjūčio 28 d. Vilkaviškio savivaldybės salėje Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius iškilmingai pasirašė projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“ sėkmingo įgyvendinimo ir užbaigimo aktą.
RAIN projekto tikslas – įgyvendinant Lietuvos Respublikos plačiajuosčio ryšio strategiją atverti kaimiškųjų vietovių gyventojams naujausias bendravimo, mokymosi, tobulėjimo galimybes. Taip sėkmingai sprendžiama skaitmeninės miesto ir kaimiškųjų vietovių atskirties problema. Tai iš esmės paspartino žinių ir informacinės visuomenės plėtrą visoje Lietuvoje.
Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, renginio metu būdamas Vyriausybės rūmuose, RAIN tinklu vaizdo ryšio pagalba bendravo su iškilmingos ceremonijos dalyviais, esančiais Vilkaviškio savivaldybėje.
RAIN tinklo apimtysProjektas, kurio vertė 75 mln. litų, buvo įgyvendinamas 2005–2008 metais. Jis buvo finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Nutiesta
Projekto įgyvendinimo partneriai: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Matematikos ir informatikos institutas, viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“.
Naujos galimybės kaimiškųjų vietovių gyventojamsDabar šalies seniūnijų darbuotojai gali naudotis net keliomis specialiomis informacinėmis sistemomis: pasėlių deklaravimo, socialinės paramos, gyvenamosios vietos deklaravimo, dokumentų ir užduočių valdymo. Ūkininkai, prieš dvejus metus pradėję deklaruoti pasėlius tiesioginėms išmokos gauti, susidūrė su įvairiais sunkumais – informacinė sistema tuomet veikė labai lėtai, dažnai strigdavo dėl pernelyg mažo duomenų perdavimo greičio. Šiuo metu tokių problemų neiškyla.
Kai seniūnijose atsirado galimybė naudotis socialinės paramos informacine sistema, socialiai remtiniems asmenims nebereikia vargintis vykimu į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių savivaldybėje - visi duomenys, reikalingi socialinei išmokai gauti, dabar yra patikrinami pačioje seniūnijoje. Tai leidžia taupyti laiką ir pinigus.
Europietiška mokykla regionuoseKita ypač svarbi plačiajuosčio internetinio tinklo RAIN suteikiama galimybė – modernus ryšys kaimiškųjų vietovių mokyklose. Turėdami greitą ir kokybišką internetą, mokytojai drauge su mokiniais jau dabar naudoja modernias centralizuotas mokymo priemones, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir mainų programose, bendrauja su užsienio lietuvių vaikais. Mokyklų bibliotekose vakarais organizuojami mokymai suaugusiems, užsiėmimai žmonėms su negalia.
Kokybė augs, kainos mažėsKaimo vietovių, kuriose sukurta RAIN plačiajuosčio ryšio infrastruktūra, gyventojams atsiveria naujos galimybės. Ryšio operatoriai, naudodami RAIN tinklą, teikia vartotojams paslaugas, todėl valstybės ir savivaldos institucijos, verslo įmonės ir gyventojai gali pasirinkti paslaugos tiekimo operatorių ir prašyti sparčiojo interneto, greito duomenų perdavimo, vaizdo telefonijos ar internetinės televizijos paslaugų. Taip skatinama operatorių tarpusavio konkurencija, todėl didėja paslaugų apimtys, gerėja kokybė ir mažėja kainos.
Siekiant užtikrinti vienodas galimybes naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis visiems Lietuvos gyventojams, valstybės ir savivaldos institucijoms ir verslo įmonėms, yra parengtas tęstinis RAIN tinklo plėtros projektas, kuris aprėps ir likusius daugiau kaip 600 000 nutolusių vietovių gyventojų.
Įgyvendinus šį RAIN tinklo plėtros projektą, Lietuvoje bus panaikinta skaitmeninė miesto ir kaimo atskirtis. Internetas taps įprasta, kasdiene mūsų gyvenimo dalimi visiems šalies gyventojams.
Kontaktinis asmuo
Gytis Liaugminas
Technologijų ir plėtros vadovas
VšĮ „Plačiajuostis internetas“
Mob. tel. 8 698 83 950
El. p. [email protected]
svetainė :www.placiajuostis.lt