BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


RAIN – interneto galimybės atokiausioms šalies gyvenvietėms

Data

2008 08 28

Įvertinimas
0

Rugpjūčio 28 d. Vilkaviškio savivaldybės salėje Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius iškilmingai pasirašė projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuostis tinklas RAIN“ sėkmingo įgyvendinimo ir užbaigimo aktą.

RAIN projekto tikslas – įgyvendinant Lietuvos Respublikos plačiajuosčio ryšio strategiją atverti kaimiškųjų vietovių gyventojams naujausias bendravimo, mokymosi, tobulėjimo galimybes. Taip sėkmingai sprendžiama skaitmeninės miesto ir kaimiškųjų vietovių atskirties problema. Tai iš esmės paspartino žinių ir informacinės visuomenės plėtrą visoje Lietuvoje.

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, renginio metu būdamas Vyriausybės rūmuose, RAIN tinklu vaizdo ryšio pagalba bendravo su iškilmingos ceremonijos dalyviais, esančiais Vilkaviškio savivaldybėje.

RAIN tinklo apimtys

Projektas, kurio vertė 75 mln. litų, buvo įgyvendinamas 2005–2008 metais. Jis buvo finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Nutiesta 3 357 kilometrai šviesolaidinių kabelinių linijų, įrengti 509 RAIN tinklo mazgai, kuriais 467 kaimiškosios seniūnijos sujungtos su 51 savivaldybe, prie šviesolaidinės infrastruktūros prijungta 330 mokyklų. Bendra RAIN tinklo aprėptis – per 300 000 šalies kaimiškųjų vietovių gyventojų.

Projekto įgyvendinimo partneriai: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Matematikos ir informatikos institutas, viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“.

 Naujos galimybės kaimiškųjų vietovių gyventojams

Dabar šalies seniūnijų darbuotojai gali naudotis net keliomis specialiomis informacinėmis sistemomis: pasėlių deklaravimo, socialinės paramos, gyvenamosios vietos deklaravimo, dokumentų ir užduočių valdymo. Ūkininkai, prieš dvejus metus pradėję deklaruoti pasėlius tiesioginėms išmokos gauti, susidūrė su įvairiais sunkumais – informacinė sistema tuomet veikė labai lėtai, dažnai strigdavo dėl pernelyg mažo duomenų perdavimo greičio. Šiuo metu tokių problemų neiškyla.

Kai seniūnijose atsirado galimybė naudotis socialinės paramos informacine sistema, socialiai remtiniems asmenims nebereikia vargintis vykimu į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių savivaldybėje - visi duomenys, reikalingi socialinei išmokai gauti, dabar yra patikrinami pačioje seniūnijoje. Tai leidžia taupyti laiką ir pinigus.

Europietiška mokykla regionuose

Kita ypač svarbi plačiajuosčio internetinio tinklo RAIN suteikiama galimybė – modernus ryšys kaimiškųjų vietovių mokyklose. Turėdami greitą ir kokybišką internetą, mokytojai drauge su mokiniais jau dabar naudoja modernias centralizuotas mokymo priemones, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir mainų programose, bendrauja su užsienio lietuvių vaikais. Mokyklų bibliotekose vakarais organizuojami mokymai suaugusiems, užsiėmimai žmonėms su negalia.

Kokybė augs, kainos mažės

Kaimo vietovių, kuriose sukurta RAIN plačiajuosčio ryšio infrastruktūra, gyventojams atsiveria naujos galimybės. Ryšio operatoriai, naudodami RAIN tinklą, teikia vartotojams paslaugas, todėl valstybės ir savivaldos institucijos, verslo įmonės ir gyventojai gali pasirinkti paslaugos tiekimo operatorių ir prašyti sparčiojo interneto, greito duomenų perdavimo, vaizdo telefonijos ar internetinės televizijos paslaugų. Taip skatinama operatorių tarpusavio konkurencija, todėl didėja paslaugų apimtys, gerėja kokybė ir mažėja kainos.

Siekiant užtikrinti vienodas galimybes naudotis plačiajuosčio ryšio paslaugomis visiems Lietuvos gyventojams, valstybės ir savivaldos institucijoms ir verslo įmonėms, yra parengtas tęstinis RAIN tinklo plėtros projektas, kuris aprėps ir likusius daugiau kaip 600 000 nutolusių vietovių gyventojų.

Įgyvendinus šį RAIN tinklo plėtros projektą, Lietuvoje bus panaikinta skaitmeninė miesto ir kaimo atskirtis. Internetas taps įprasta, kasdiene mūsų gyvenimo dalimi visiems šalies gyventojams.

 

 

Kontaktinis asmuo

Gytis Liaugminas

Technologijų ir plėtros vadovas

VšĮ „Plačiajuostis internetas“

Mob. tel. 8 698 83 950

El. p. [email protected]

svetainė :www.placiajuostis.lt