BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Remiant ES ateinančiais metais Lietuvoje bus išasfaltuoti 165 km žvyrkelių

Data

2009 12 17

Įvertinimas
0

„Ekonominio sunkmečio sąlygomis skubame pasinaudoti Europos Sąjungos paramos teikiamomis galimybėmis ir stengiamės kuo greičiau įgyvendinti suplanuotus projektus. Žmonių laukiamiems darbams – žvyrkelių asfaltavimui jau visiškai pasirengta, ir kelininkai galės imtis darbo, kai tik leis oro sąlygos. Asfaltuoti keliai pagerins gyvenimo ir verslo sąlygas Lietuvos regionuose, o skiriamos ES investicijos tiesiogiai prisidės prie ekonomikos stabilizavimo, darbo vietų išsaugojimo“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Iki 2010 metų lapkričio Rytų ir Vakarų Lietuvos regionuose planuojama įgyvendinti 6 stambius žvyrkelių asfaltavimo projektus, iš viso išasfaltuojant 45 žvyrkelių ruožus. Didžioji dalis darbų turėtų būti atlikta dar iki vasaros pabaigos.

Pasak ministro E. Masiulio, išasfaltuotų kelių naudą labiausiai pajus aplinkinių miestelių ir kaimų žmonės – čia sumažės oro tarša, dulkėtumas, triukšmo lygis, eismas taps saugesnis. Be to, bus taupomos ir valstybės lėšos – asfaltuotus kelius bus paprasčiau prižiūrėti, todėl sumažės kelių eksploatacinės išlaidos.

Žvyrkelių asfaltavimas – taip pat gera žinia žmonėms, mėgstantiems poilsiauti vaizdingose Lietuvos vietovėse. Pavyzdžiui, Šakių rajone bus išasfaltuotas beveik 7,5 km ilgio ruožas pietine Nemuno pakrante einančiame kelyje Rupinai–Jadagoniai–Pavilkijys–Kriūkai. Panašaus ilgio žvyrkelių ruožus numatoma išasfaltuoti ir ežeringose Molėtų bei Anykščių apylinkėse. Molėtų rajone išasfaltavus kelią tarp Bijutiškio ir Dubingių, bus patogu nuvykti prie Stirnavos ir Beržos ežerų. Anykščių rajone numatoma išasfaltuoti pro Rubikių, Dusyno ir Mūšėjaus ežerus vingiuojantį kelią tarp Burbiškio ir Mačionių.

Asfaltuojant žvyrkelius, pirmenybė teikiama per gyvenvietes einantiems keliams, taip pat tiems, kuriais vyksta intensyvus eismas ir kurie sujungia didesnes gyvenvietes su magistraliniais bei krašto keliais. Atlikti darbai pagerins eismo sąlygas šalies rajoniniuose keliuose, pagerės susisiekimas tarp gyvenviečių ir žemės ūkio bei administracinių centrų.

Kad kelių infrastruktūra visoje šalyje gerėtų tolygiai, ypatingas dėmesys bus skiriamas daugiausia neasfaltuotų valstybinės reikšmės kelių turintiems regionams – Šiaulių, Panevėžio, Utenos bei Klaipėdos apskritims. Kitais metais šiose apskrityse bus išasfaltuota daugiau kaip po 22 km žvyrkelių.

Minėti keliai bus asfaltuojami įgyvendinant Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros techninių parametrų gerinimas“. Bendra projektų vertė – beveik 190 mln. litų. Į šią sumą įeina ne tik asfaltavimo, bet ir projektavimo darbų, techninės priežiūros, elektros ir ryšių linijų iškėlimo išlaidos. Visiems numatytiems darbams atlikti suteikiama 182,7 mln. litų 2007–2013 m. laikotarpio ES struktūrinė parama.

 

Dalia Perednienė

Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė