BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Saugoma informacija apie elektroninius ryšius padės tiriant sunkius nusikaltimus

Data

2008 08 27

Įvertinimas
0

 

Į Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymą numatoma perkelti Europos Sąjungos direktyvos nuostatas dėl duomenų apie elektroninių ryšių įvykius saugojimo ir teikimo teisėsaugos institucijoms. Tokiam įstatymo pakeitimo ir papildymo projektui pritarė Vyriausybė.

 

Minėtomis nuostatomis siekiama teisėsaugos institucijoms sudaryti sąlygas prireikus nustatyti elektroninių ryšių paslaugų naudotojo asmens tapatybę, buvimo vietą, ryšius su kitais elektroninių ryšių paslaugų naudotojais. Nuostatos netaikomos elektroninių ryšių turiniui. Saugomi duomenys bus naudojami tiriant sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, atliekant baudžiamąjį persekiojimą.

 

Sparčiai populiarėjant elektroniniams ryšiams, duomenys apie ryšių įvykius tampa vis svarbesni. Nustatytą laiką saugomi duomenys bus svarbi nusikalstamų veikų, ypač organizuoto nusikalstamumo ir terorizmo prevencijos, tyrimo, atskleidimo ir baudžiamojo persekiojimo priemonė.

 

Įstatymo projekte nustatomos saugotinų duomenų kategorijos, saugojimo terminai, reikalavimai saugomų duomenų apsaugai, duomenų teikimo tretiesiems asmenims sąlygos. Kaip laikomasi šių įstatymo nuostatų, prižiūrės Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

 

Numatoma, kad savo generuojamus arba tvarkomus elektroninių ryšių duomenis privalės saugoti visi viešai prieinamų elektroninių ryšių paslaugų ir ryšių tinklų teikėjai. Įstatymo projekte yra siūlomas minimalus ES direktyvoje numatytas duomenų saugojimo laikotarpis – 6 mėnesiai.

 

Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimai derinami su Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatomis bei Europos Sąjungos teisės aktais.