Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Šį mėnesį baigiama įgyvendinti 20 ES struktūrinių fondų remiamų Lietuvos transporto projektų

Data

2008 06 16

Įvertinimas
0

                                                    

                          

Birželio mėnesį baigiama įgyvendinti 20 Lietuvos transporto projektų, kuriuos iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. ES paramos panaudojimo situaciją ir baigiamų projektų darbų eigą susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius aptarė su Transporto investicijų direkcijos, ministerijai pavaldžių įstaigų bei projektus įgyvendinančių institucijų atstovais.

 

Iš viso Lietuvoje įgyvendinami 79 transporto projektai, kuriems 2004–2006 metų laikotarpiu buvo suteikta Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) parama. Bendra projektų vertė siekia 742,6 mln. Lt. Iš jiems skirtos 506,7 mln. litų ES paramos jau panaudota 83 proc. Paramos lėšų panaudojimas turėtų smarkiai išaugti šį mėnesį, projektus bebaigiančioms institucijoms pateikus galutinius mokėjimo prašymus.

 

Iki šiol visiškai įgyvendinti 54 ERPF remiami projektai, baigiami įgyvendinti 25. Penki iš pastarųjų projektų jau realiai įgyvendinti, Transporto investicijų direkcijai yra pateikti galutinio apmokėjimo prašymai. Dar penkių projektų įgyvendinimo sutartys pratęsiamos iki rugpjūčio mėnesio.

 

Itin daug dėmesio ministras A. Butkevičius skyrė nuo numatyto grafiko atsiliekantiems projektams. Jis paragino atsakingas institucijas kas savaitę teikti išsamią ir argumentuotą informaciją apie baigiamus darbus, atliekamas technines ekspertizes, projekto auditus, paskutiniuosius ES paramos išmokėjimo prašymus. „Turime žinoti, kokia yra situacija, ir ją valdyti. Vėluojančius darbus kontroliuosime itin griežtai, kad visa ES suteikta parama būtų panaudota laiku“,- sakė susisiekimo ministras.

 

Pasitarime išsamiai aptarti projektai, kurių darbai dar tęsis iki rugpjūčio pabaigos. Tai kompleksinis vidaus vandenų kelio Nemuno upe ir Kuršių mariomis sutvarkymas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto prieigose vykdomas geležinkelių pertvarkymas, eismo saugos užtikrinimas, rekonstruojant geležinkelio pervažas ir pėsčiųjų tiltą per geležinkelį Šiaulių stotyje, bei geležinkelio riedmenų automatinės kontrolės prietaisų modernizavimas. Su šiuos projektus įgyvendinančių institucijų atstovais ministras aptarė vėlavimo priežastis ir nurodė nuolat informuoti apie tolesnę darbų eigą.