Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Siekiama Lietuvos transporto verslui plačiau atverti Uzbekistano ir Kazachstano rinkas

Data

2019 09 20

Įvertinimas
0
IMG_1919.JPG

Susisiekimo viceministro Vladislavo Kondratavičiaus vadovaujama delegacija lankėsi Uzbekistane bei Kazachstane. Susitikimuose su šių šalių atstovais buvo aptartos glaudesnio dvišalio bendradarbiavimo, krovinių tranzito per Lietuvą galimybės, kiti aktualūs prekybos ir transporto klausimai.

„Bendradarbiavimo su Uzbekistanu ir Kazachstanu potencialas nėra pakankamai išnaudotas, todėl ieškome abipusiai naudingų sričių, kuriose galėtume stiprinti dvišalį bendradarbiavimą. Lietuva turi užtektinai pajėgumų, kad galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano ir Kazachstano krovinių tranzitą per Lietuvą. Matome galimybių ateityje stiprinti ekonominius, prekybos ir logistikos ryšius“, – susitikimuose kalbėjo susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Taškente V. Kondratovičius susitikęs su Uzbekistano Respublikos transporto ministro pavaduotoju Davronu Dekhanovu aptarė pagrindinius krovinių vežimo organizavimo iššūkius, susipažino su pagrindinėmis Uzbekistano krovinių vežimo kryptimis. 

„Uzbekistanui, siekiančiam krovinius vežti į Europą, Lietuva gali tapti vartais į vakarus. Klaipėdos jūrų uosto ir  „Lietuvos geležinkelių“ turimi krovos ir sandėliavimo pajėgumai Uzbekistanui gali atverti galimybes per Lietuvą didinti krovinių srautus į Europą“, – kalbėjo susisiekimo viceministras V. Kondratovičius.

Mišrios Lietuvos ir Uzbekistano komisijos krovinių vežimo autotransportu klausimais posėdyje buvo aptartos šios srities aktualijos bei nustatyta leidimų vykdyti vežimus tranzitu ir iš/į trečiųjų šalių kvota abiem šalims 2020 metams. Leidimų vykdyti vežimus kvota taip pat nustatyta ir su Kazachstano Respublika.

Lietuvos atstovų vizitui persikėlus iš Uzbekistano į Kazachstaną, Almatoje vykusiame Transporto darbo grupės posėdyje aptartas dvišalis bendradarbiavimas transporto srityje, prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Dvišalio susitikimo dėmesio centre – vežimų konteineriniais traukiniais, krovinių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą apimčių didinimo galimybės, taip pat nuspręsta išnagrinėti konteinerinių vežimų organizavimo galimybes bei tęsti aktyvų dialogą šiuo klausimu.

Su Kazachstano atstovais taip pat aptartas bendradarbiavimas aviacijos srityje, galimybės atnaujinti tiesioginį skrydį tarp Lietuvos ir Kazachstano, plėsti bendradarbiavimą rengiant orlaivių pilotus.

Vizito Kazachstane metu Lietuvos delegacija dalyvavo Almatoje vykusioje parodoje „TransLogistica Kazakhstan 2019“, kur buvo pristatytas mūsų šalies susisiekimo sektorius, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei „Lietuvos geležinkelių“ veikla. Lietuvos susisiekimo sektoriaus stendas parodoje „TransLogistica Kazakhstan 2019“ buvo pripažintas geriausiu bei pelnė apdovanojimą.  Susisiekimo viceministras V. Kondratovičius parodos atidaryme pristatė Lietuvos transporto infrastruktūros ir logistikos plėtrą.

„Mūsų bendradarbiavimo prioritetas – teikti aukščiausios kokybės transporto ir logistikos paslaugas bei sukurti palankias sąlygas tranzitiniam krovinių srautui tarp Rytų ir Vakarų: Klaipėdos uosto, Lietuvos-Baltarusijos, Kaliningrado kryptimis, atsižvelgiant į augančius mūsų partnerių Kinijoje, Kazachstane, Mongolijoje ir kitose Azijos šalyse poreikius“, – kalbėjo susisiekimo viceministras V. Kondratovičius.

Seminare-forume „Tranzito vystymo kryptimi Azija – Europą galimybės“ daugiausia dėmesio skirta konteinerinių vežimų iš Kinijos į Europą proceso tobulinimui bei bendradarbiavimo tarp Kazachstano, Lietuvos ir Kinijos galimybių paieškoms.