BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Šių metų transporto projektams įgyvendinti bus panaudota visa numatyta ES struktūrinė parama

Data

2007 12 14

Įvertinimas
0

 

Susisiekimo ministerija informuoja, kad šiemet Lietuvoje sėkmingai įgyvendinami transporto projektai, numatomi finansuoti 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis. 2007-aisiais įgyvendinamiems transporto projektams bus panaudotos visos šiais metais paskirstytos lėšos.

 

Siekiant šalyje laiku įgyvendinti 2007–2013 metais numatomus projektus ir panaudoti šiuo laikotarpiu jiems skiriamą ES struktūrinę paramą, šiemet įgyvenamiems projektams buvo patvirtinta specialioji biudžeto programa. Ši programa leido pradėti įgyvendinti projektus nelaukiant, kol Lietuvą pasieks minėto laikotarpio ES struktūrinės paramos lėšos.

 

Transporto srityje ES paramos projektams šiemet paskirstyta 239,7 mln. Lt specialiosios programos lėšų. Didžioji paramos dalis – beveik 200 mln. Lt skirta devyniems kelių projektams: magistraliniams ir vietinės reikšmės keliams rekonstruoti, kelių dangai stiprinti ir žvyrkeliams asfaltuoti. Dar 40 mln. Lt parama skirta tarptautiniams Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostams modernizuoti pritaikant juos Šengeno reikalavimams.

 

Minėta parama buvo paskirstyta šių metų lapkritį, vadovaujantis laikinąja ES paramos skyrimo ir administravimo tvarka. Finansavimas suteiktas tik gerai parengtiems ir visus ES paramos reikalavimus atitinkantiems projektams, kurie jau buvo pradėti įgyvendinti arba kurių įgyvendinimui buvo visiškai pasirengta.

 

Susisiekimo ministerija viena iš pirmųjų šalyje pradėjo finansuoti 2007–2013 metų laikotarpio projektus, kuriems bus teikiama ES parama. Baigiantis metams ministerija konstatuoja, kad visos 2007-aisiais transporto projektams skirtos lėšos bus panaudotos.