BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Strateginis Lietuvos projektas RAIN-2 pelnė tarptautinį apdovanojimą

Data

2015 11 17

Įvertinimas
0
20151116205614.jpg

Europos Komisijos šiemet paskelbtame konkurse Europos plačiajuosčio interneto apdovanojimams pelnyti projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2) įvertintas „Socialinio ir ekonominio poveikio bei prieinamumo“ nominacija. Tai paaiškėjo vakar Briuselyje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje, kurioje dalyvavo ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Vieniems ruduo – derliaus nuėmimo metas, kitiems – pasiektų rezultatų įvertinimas. Savo pirmtako projekto RAIN įgyvendinimo metu pastatytą plačiajuosčio ryšio tinklą RAIN-2 praplėtė 5775 kilometrais. Lietuvoje nutiestas kabelių ilgis gali būti tapatinamas su atstumu nuo Vilniaus iki Barselonos ir atgal. Tačiau mums svarbūs ne tiek kabelių kilometrai, kiek prie tinklo prijungtos 982 gyvenvietės, kurios galės naudotis internetu“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Projekto įgyvendinimo metu sukurta infrastruktūra pasiekė apie 700 tūkst. gyventojų, o skaičiuojant bendrai su įgyvendintu pirmuoju RAIN projektu – apie vieną milijoną. 51 ryšio operatorius, naudodamasis RAIN infrastruktūra, teikia paslaugas savo klientams.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalies namų ūkių, turinčių kompiuterį ir plačiajuosčio interneto prieigą, skaičius kaimiškosiose vietovėse per pastarąjį dešimtmetį išaugo daugiau kaip 12 kartų. Per tą laiką vidutinis interneto greitis padidėjo net 45 kartus. Visa tai lėmė, kad pagal plačiajuosčio interneto šviesolaidinėmis ryšio linijomis skvarbą Lietuva užėmė aštuntą vietą pasaulyje ir tapo lydere Europoje.

Tarptautiniame konkurse dalyvavo ir savo patirtimi dalijosi 17 Europos valstybių, į paskelbtas 5 nominacijas pretendavo 48 projektai.

Susisiekimo ministerija kartu su viešąja įstaiga „Plačiajuostis internetas“ projekto RAIN-2 įgyvendinimą pradėjo 2009 m. gruodį ir baigė šį rudenį.