BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Suomija tariasi su Lietuva dėl automobilių eilių prie sienos problemos sprendimo

Data

2006 12 21

Įvertinimas
0

Gruodžio 20 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius susitiko su Suomijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje ir Baltarusijoje Timo Lahelma. Susitikime buvo apsvarstytos krovininių automobilių eilių susidarymo Lietuvos ir Latvijos bei Suomijos ir Rusijos pasieniuose  problemos.

Suomijos Respublikos nepaprastasis  ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje ir Baltarusijoje Timo Lahelma teigė, kad jo šalis turi panašias sienos su Rusija kirtimo problemas kaip ir Latvija. Nors Suomijos santykiai su Rusija yra geri, tačiau spręsti konkrečius sienos pralaidumo klausimus sekasi sunkiai. Krovininių transporto priemonių, laukiančių eilės įvažiavimo į Rusijos teritoriją, pasienyje siekia net iki 50 km.

Ambasadorius informavo apie Suomijos veiksmus šiai problemai spręsti:  planuojama įrengti  stovėjimo aikšteles sunkvežimiams prie Suomijos – Rusijos sienos, ketinama dalį eilėje laukiančių sunkvežimių nukreipti į uostus, kur jie turėtų galimybę ten laikinai laukti savo eilės kirsti sieną. Timo Lahelma taip pat paminėjo, kad automobilių eilių problemas prie rytinių  ES sienų  galima būtų spręsti kartu - pradėti derybas su Rusijos institucijomis dėl kelių infrastruktūros plėtros, svarstyti galimybę suteikti ES finansinę paramą Rusijos muitinės ir pasienio kontrolės postams modernizuoti ir kt.

Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius savo ruožtu papasakojo apie sudėtingą  situaciją  prie Lietuvos - Latvijos sienos, susidariusią  š.m. lapkričio pabaigoje bei  informavo apie Europos Komisijos atliekamą tyrimą šiuo klausimu. A.Butkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva daug investavo plėtodama sienų kirtimo infrastruktūrą prie išorinių ES sienų (su Baltarusija, Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi). Pabrėžta, kad problemos atsiranda, kai infrastruktūra kitoje sienos pusėje nėra pakankamai išplėtota, nėra harmonizuotas muitinės ir pasienio kontrolės darbas, todėl susisiekimo ministras pritarė Suomijos ambasadoriui, kad šiais klausimais  tikslinga bendradarbiauti.

Susitikime paminėta, kad prasidėjusiame ES ir Rusijos  dialoge planuojama  konstruktyviai spręsti ir transporto klausimus. 2006 m. gruodžio 14 d. Briuselyje įvykusiame  ES – Rusijos  susitikime krovininio transporto logistikos darbo grupės susitikimas, kurio metu Europos Komisija jau iškėlė klausimą dėl kliūčių krovinių transporto logistikoje tarp Rusijos ir ES, taip pat ir sienų tarp ES ir Rusijos kirtimo kelių transporto srityje. Akcentuota, kad šios problemos trukdo normaliam prekių judėjimui tarp valstybių, kuria ekonomines ir socialines problemas.

Susitikimo dalyviai taip pat pasikeitė nuomonėmis ir sutarė aktyviau bendradarbiauti  tarptautinio geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo klausimais, pasidžiaugė  sėkmingai vykstančiu  automobilių kelių „Via Balticos“ projektu, kuris visgi galėtų būti sparčiau įgyvendinimas Lenkijos pusėje.

Lietuvos susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius ir Suomijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje ir Baltarusijoje Timo Lahelma susitikimo pabaigoje, apsikeitę sveikinimais artėjančių švenčių proga, sutarė siekti dar aktyvesnio bendradarbiavimo, kad būtų galima užtikrintai sudaryti kuo palankesnes sąlygas keleivių ir prekių judėjimui tarp valstybių.