BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija ir asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiaus kuriant informacinę visuomenę

Data

2010 12 30

Įvertinimas
0
Susisiekimo ministerija ir asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiaus kuriant informacinę visuomenę
Susisiekimo ministerija ir asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiaus kuriant informacinę visuomenę
„Kurdama informacinę visuomenę Lietuva jau yra nemažai nuveikusi – esame pirmieji Europoje ir penkti pasaulyje pagal šviesolaidinio interneto paplitimą namų ūkiuose. Įgyvendinamas plačiajuosčio interneto projektas, kurio dėka jau 2013 m. sparčiausias interneto ryšys taps prieinamas 98 proc. šalies gyventojų. Todėl asociacijos „Langas į ateitį“ patirtis bus itin reikšminga skatinant žmones naudotis atsiveriančiomis galimybėmis, suteikiant jiems reikalingų praktinių žinių“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
 
Susisiekimo ministerija yra parengusi Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2011–2019 m. programos projektą, kuriame numatoma siekti, kad internetu po ketverių metų nuolat naudotųsi trys ketvirtadaliai šalies gyventojų. Praėjusiais metais tai darė tik kiek daugiau kaip pusė Lietuvos žmonių. Prognozuojama, kad 75 proc. lygis 2015 m. atitiks visų Europos Sąjungos šalių vidurkį.
 
Rengiamoje Informacinės visuomenės plėtros programoje numatomas dar tolimesnis tikslas – pasiekti, kad iki 2019 m. ne mažiau kaip 85 proc. Lietuvos gyventojų naudotųsi internetu. Bus siekiama didinti žmonių gebėjimą naudotis informacinėmis ir ryšio technologijomis, plėsti šių technologijų infrastruktūrą, plėtoti elektroninį turinį, skatinti naudotis jo galimybėmis.
 
Prieš 8 metus įkurta asociacija „Langas į ateitį“, subūrusi šalies verslo bendrovių, valdžios, savivaldos ir visuomenės pajėgas, padėjo Lietuvai padaryti didelę pažangą informacinės visuomenės plėtros srityje. Suvienijus verslo, valdžios bei ES fondų lėšas Lietuvoje įsteigta daugiau kaip 1000 nemokamų interneto prieigos taškų, o interneto naudojimo žinių suteikta daugiau nei 80 tūkst. žmonių, priklausančių įvairiems visuomenės sluoksniams. Pasiekti rezultatai ir jų paskatinti socialiniai pokyčiai įvertinti dviejuose Europos Komisijos konkursuose.
 
„Šį mėnesį pradėjome realizuoti Europos socialinio fondo remiamą projektą , kurio metu 16 tūkst. gyventojų bus mokomi ne tik kompiuterinio raštingumo pradmenų, bet ir naudotis elektroninėmis verslo bei valdžios paslaugomis. Vykdydami šį projektą orientuosimės į ieškančius darbo asmenis, neįgaliuosius bei kaimo vietovių gyventojus, kadangi šių grupių atstovai yra bene labiausiai atskirti nuo visuomenės ir lengviausiai pažeidžiami. Baigę mūsų kursus jie galės lengviau įsijungti į visuomenės gyvenimą bei darbo rinką, turės daugiau galimybių mokytis, bendrauti“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.
 
Tikimasi, kad sutelktos Susisiekimo ministerijos ir asociacijos „Langas į ateitį“ pastangos padės pasiekti dar spartesnės pažangos. Abi institucijos kartu inicijuos ir rengs informacinės visuomenės plėtros projektus, tarsis rengiant strateginius dokumentus, ugdys Lietuvos gyventojų gebėjimus naudotis viešosiomis ir verslo elektroninėmis paslaugomis, pabrėžiant naudą valstybei ir visuomenei.