BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija: Ukraina – svarbi partnerė, ieškosime būdų jai padėti

Data

2015 02 06

Įvertinimas
0
Susisiekimo ministerija: Ukraina – svarbi partnerė, ieškosime būdų jai padėti
Susisiekimo ministerija: Ukraina – svarbi partnerė, ieškosime būdų jai padėti
Ukrainos viceministrė O. Reiter, atsakinga už Europos integracijos procesus susisiekimo sektoriuje, perdavė infrastruktūros ministro Аndriy Pyvovarskyi laišką Lietuvos susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui. Juo prašoma praktinės ekspertų pagalbos Ukrainai perimant Lietuvos patirtį ir sprendžiant konkrečius Ukrainos eurointegracijos klausimus susisiekimo sektoriuje.
 
„Ukrainos Infrastruktūros ministerija labai vertina konstruktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos susisiekimo ministerija. Vienas svarbiausių Ukrainos prioritetų yra Europos integracija. Siekdama įgyvendinti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos sutartį ir perkelti į nacionalinę teisę ES transporto ir pašto sektorių teisės aktų nuostatas, Ukraina tikisi Lietuvos palaikymo“, – rašoma Ukrainos infrastruktūros ministro A. Pyvovarskyi laiške.
 
Susitikime Lietuvos ir Ukrainos viceministrai aptarė ministro laiške išdėstytus konkrečius ekspertų pagalbos poreikius. Daugiausia praktinių patarimų prašoma geležinkelių, jūrų transporto ir pašto sektoriuose.
 
„Politikoje Ukraina neabejotinai laikosi europinės krypties. Norime pakeisti posovietinę sistemą ir skubiai imtis reformų, būtinų sėkmingam Ukrainos ir ES asociacijos sutarties įgyvendinimui. Daug dirbame, siekdami greitų rezultatų. Transporto sektorius – vienas svarbiausių asociacijos sutarties aspektų, todėl prašome neatidėliotinos Lietuvos susisiekimo ekspertų pagalbos“, – sakė viceministrė O. Reiter.
 
Ukraina sieks perimti Lietuvos patirtį taikant ES direktyvas ir priimant sprendimus dėl geležinkelių sektoriaus valdymo, tarifų politikos bei techninio geležinkelių veiklos suderinamumo. Infrastruktūros ministeriją domina Lietuvos viešojo ir privataus sektorių partnerystės taikymo infrastruktūros projektuose praktika, informacijos apie krovinių ir prekių judėjimą apskaitos sistemos taikymas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, pašto sektoriaus modernizavimo patirtis.
 
Daugelis šių klausimų bus toliau aptariami birželio pradžioje Odesoje vyksiančiame Lietuvos ir Ukrainos tarpvyriausybinės prekinio ir ekonominio bei mokslinio ir techninio bendradarbiavimo komisijos posėdyje, kuris rengiamas XIV tarptautinės transporto parodos ir konferencijos „Inter-Transport“ metu.
 
Ukrainos infrastruktūros viceministrė O. Reiter į Lietuvą atvyko su Ukrainos viceministrų, atsakingų už Europos integracijos procesus, darbo vizitu, kurį inicijavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija.