BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerijoje įvertintos veiksmingos antikorupcinės iniciatyvos

Data

2015 11 18

Įvertinimas
0
IMG_7284.jpg

Plėsdama antikorupcinę veiklą, Susisiekimo ministerija pakvietė susisiekimo sektoriaus įmones ir darbuotojus pristatyti veiksmingiausias korupcijos prevencijos metų iniciatyvas. Įvertinus gautus siūlymus, Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus padėkos raštais už veiksmingas antikorupcines iniciatyvas apdovanota akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ apdovanota įvertinant aktyvią antikorupcinę veiklą ir siekį bendrovėje diegti nulinę toleranciją korupcijai. Nors akcinėms bendrovėms pagal įstatymų nuostatas tai nėra privalu, „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi iniciatyvos parengti bendrovės skaidrumo politiką, tiekėjų etikos ir elgesio kodeksą, atlikti korupcijos rizikos analizę ir parengti antikorupcinių priemonių planą. Bendrovė nuolat organizuoja antikorupcinį darbuotojų švietimą, aptaria galimas korupcijos apraiškas, prevencines priemones ir pačių darbuotojų veiksmus korupcijos apraiškų tikimybei mažinti, skatina netoleruoti korupcijos. Pažymėtina, kad „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2014 m. atliktame 50 didžiausių Lietuvoje veikiančių įmonių skaidrumo ir atskaitingumo tyrime „Lietuvos geležinkeliai“ užėmė trečią vietą skaidriausių Lietuvos įmonių sąraše, tik vieno taško skirtumu nusileisdami antrą vietą užėmusiai įmonei.

Apdovanojimas ministerijos kancleriui T. Karpavičiui skirtas už  novatoriškus pasiūlymus rengiant Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinį veiklos planą. Kanclerio iniciatyva siekiama didinti ministerijos antikorupcinės veiklos aktyvumą, į ją įtraukiant kuo daugiau įvairaus lygmens ministerijos darbuotojų. Be to, Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje sukurtas specialus el. pašto adresas, kuriuo visuomenė ir ministerijos bei ministerijos reguliavimo srities įstaigų, įmonių ir bendrovių darbuotojai gali pranešti apie pastebėtus korupcijos atvejus. Gauti pranešimai patenka į el. pašto dėžutę pranesk@sumin.lt, kuri gali būti skaitoma tik iš Valstybės saugumo departamento akredituoto kabineto, kuriame dirbama su įslaptinta informacija. Taip garantuojamas pateiktų pranešimų konfidencialumas. Dėl aktyvios antikorupcinės veiklos Susisiekimo ministerijai teko pirmoji vieta visų šalies ministerijų reitinge, apibendrinančiame VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikto tyrimo rezultatus.