BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerijoje – seminaras darnaus judumo miestuose siekiančioms savivaldybėms

Data

2015 07 21

Įvertinimas
0
Susisiekimo ministerijoje – seminaras darnaus judumo miestuose siekiančioms savivaldybėms
Susisiekimo ministerijoje – seminaras darnaus judumo miestuose siekiančioms savivaldybėms
Ketvirtadienį, liepos 23 d., 11 val. Susisiekimo ministerija rengia šalies savivaldybių, turinčių daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų arba kurorto statusą, atstovams seminarą tema „Darnaus judumo mieste planų rengimas“. Tokie planai yra svarbūs siekiant miestuose užtikrinti patogų ir aplinkai draugišką susisiekimą, gerinti eismo saugą bei didinti miestų aplinkos patrauklumą.
 
Susisiekimo ministerijoje rengiamas seminaras skirtas savivaldybių specialistams, atsakingiems už transportą ir jo sistemas, saugų eismą, aplinkosaugą, teritorijų ir strateginį planavimą. Seminare bus pristatytos Susisiekimo ministerijos parengtų Darnaus judumo mieste planų rengimo gairių teminės dalys, judumo mieste variantai ir veiksmų planas, taip pat apžvelgtos galimybės pasinaudoti Europos Sąjungos fondų lėšomis tokiems planams rengti ir iš dalies įgyvendinti.
 
Darnaus judumo mieste planas – tai strateginio planavimo dokumentas, papildantis savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinius. Toks planas turės užtikrinti, kad miestuose būtų derinami darnios plėtros, ekonominio gyvybingumo, socialinės lygybės, sveikatos ir aplinkos kokybės poreikiai, o miesto erdvė būtų naudojama subalansuotai, esamą susisiekimo infrastruktūrą pritaikant viešajam transportui, pėstiesiems ir dviratininkams.
 
Planų rengimo gairės apima transporto sistemos pritaikymą žmonėms su specialiaisiais poreikiais, eismo saugos ir transporto saugumo didinimą mieste, intelektinių transporto sistemų plėtrą, viešojo transporto kokybės gerinimą, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtrą, efektyvesnį skirtingų transporto rūšių derinimą kelionėms mieste, automobilizacijos žalos mažinimo sprendimus. Darnaus judumo mieste planų rengimą ypač skatina Europos Komisija.