BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerijos sekretorius R. Gradauskas paskelbtas Petro Vileišio vardo nominacijos laureatu

Data

2007 12 28

Įvertinimas
0

 

 

Artėjant Naujųjų Metų šventei, Lietuvos pramonininkų konfederacija tradiciškai paskelbė Petro Vileišio vardo nominacijos laureatus. Šia nominacija kasmet pagerbiami Lietuvos ir užsienio piliečiai už asmeninius nuopelnus plėtojant verslą, jo aplinką, ugdant verslo kultūrą. 2007 metų laureatu tapo ir Susisiekimo ministerijos sekretorius Rimvydas Gradauskas.

 

Šalies kelių transporto klausimus kuruojantis ministerijos sekretorius R. Gradauskas apdovanotas už asmeninį indėlį įgyvendinant Lietuvos kelių sistemos reformą, vykdant transporto plėtros programą, plėtojant krovinių vežimo automobiliais verslą ir logistiką, skatinant šalies mokslo ir gamybos bendradarbiavimą.

 

„Šis apdovanojimas – ne tik mano, bet ir visų šalies kelininkų bei vežėjų darbo rezultatas. Mūsų visų bendrų pastangų dėka 2007-ieji išsiskyrė dideliais ir sėkmingais transporto projektais“,- sakė R.Gradauskas. Kaip vieną svarbiausių pastarojo meto projektų ministerijos sekretorius pažymėjo Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimą.

 

Vilniaus pietinis aplinkkelis – IXB transporto koridoriaus trūkstama grandis 2007-aisiais buvo tiesiamas itin sparčiai. Praėjus kiek daugiau nei metams nuo darbų pradžios, aplinkkelio statybose jau nuveikta daugiau kaip 60 proc. darbų, ryškėja būsimo aplinkkelio trasa, kyla šiam keliui priklausantys viadukai, įrengiamas tunelis, montuojama ilgiausia šalyje estakada.

 

„Europos Sąjungos Sanglaudos fondo remiamas Vilniaus pietinis aplinkkelis – sėkmingo ES paramos panaudojimo pavyzdys ir vienas didžiausių Lietuvoje įgyvendinamų transporto investicinių projektų“,- teigė ministerijos sekretorius R. Gradauskas.

 

Vilniuje tiesiamas aplinkkelis taps magistralių, vedančių Minsko ir Kauno link, jungtimi. Šalyje bus toliau formuojamas tarptautinis transporto koridorius, sujungiantis Klaipėdos uostą su Minsku ir Kijevu.

 

Vilniaus miesto pietinė greito eismo gatvė pradėta tiesti 1980 metais. Iki 1986 metų buvo nutiestos tik jos atkarpos nuo Kauno plento iki Lazdynų tilto ir nuo Minsko plento iki Naujininkų, vėliau dėl lėšų stokos darbai buvo sustabdyti.

 

Tačiau Vilniaus pietinis aplinkkelis – tik dalis kelių transporto sektoriaus darbų. Ministerijos sekretorius akcentavo, kad šiais metais pavyko išasfaltuoti 2,5 karto daugiau žvyrkelių nei pernai, todėl ženkliai pagerėjo transporto eismo sąlygos įvairiuose šalies regionuose.

 

„Džiugu, kad 2007-ieji buvo itin sėkmingi ir tarptautinių krovinių vežėjams. Lietuvos bendrovės, kurios verčiasi tarptautiniu krovinių gabenimu, savo automobilių parkus atnaujino 22 proc. Šiemet nupirkta 8  tūkstančiai aukščiausius ekologijos reikalavimus atitinkančių vilkikų“,- sakė R. Gradauskas.