Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras A.Butkevičius ir JAV ambasadorius J. Cloud aptarė abiejų šalių bendradarbiavimo gaires

Data

2008 07 28

Įvertinimas
0

 

Liepos 28 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius susitiko su JAV nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje  John Albert Cloud ir aptarė abiejų šalių  bendradarbiavimo plėtros transporto srityje galimybes.

„Džiaugiuosi, šiandien galėdamas konstatuoti, kad mūsų šalių bendradarbiavimas transporto srityje vyksta gana sėkmingai“, -  teigė  JAV ambasadorius J. Cloud susitikime su susisiekimo ministru A. Butkevičiumi. Pasak ambasadoriaus, jo šalies, kaip donorės  naujoms ES valstybėms, pagrindinis tikslas - padėti padaryti tai, ko šios šalys siekia.

J. Cloud domėjosi, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti  transporto infrastruktūros projektus ir ar šalis nesusiduria su jų finansavimo problemomis. A.Butkevičius informavo apie vykdomus projektus šalyje ir patikino svečią,  kad visi projektai iki šiol įgyvendinami šimtu procentu, ypač kelių infrastruktūros srityje.  Projektai, bendrai finansuojami ir ES fondų lėšomis 2004-2006m. finansiniame periode,  taip sėkmingai realizuoti.  

JAV ambasadorius domėjosi ir oro bendrovių bei oro uostų veikla Lietuvoje. Pristatydamas Lietuvos oro transporto sektoriaus veiklą, susisiekimo ministras A.Butkevičius pažymėjo, kad  Lietuvoje visiems trims tarptautiniams oro uostams ir juose dirbančioms oro skrydžių bendrovėms sudarytos vienodos sąlygos  plėtotis, modernėti ir konkuruoti. „Mes skatiname Lietuvoje dirbančias aviakompanijas   pasirašyti susitarimus dėl Bendro Kodo, kas įgalintų oro keleivius patogiau keliauti ir planuoti keliones. Taip pat skatiname  jas tiesioginiams skrydžiams į JAV, tačiau tam įgyvendinti, matyt, reikia daugiau laiko“, - sakė ministras.

Susisiekimo ministras papasakojo svečiui apie savo vizito šių metų kovo mėnesį į JAV rezultatus. Ten vykusius susitikimus ir pokalbius A.Butkevičius vertino palankiai. Vizito metu  JAV administracijos atstovai informavo, kad  Lietuvai suteiktos palankesnės prekinių laivų apmokestinimo sąlygos, t. y. laivai atleidžiami nuo tonažo mokesčio.

Pokalbio dalyviai pabrėžė, kad  sėkmingas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas transporto srityje turi būti toliau plėtojamas.