BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras įteikė kalėdines dovanėles vaikų namų auklėtiniams

Data

2006 12 28

Įvertinimas
0

 

Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, gruodžio 29 d.  apsilankęs Vilniaus 2-uosiose vaikų globos namuose, įteikė vaikučiams kalėdines dovanėles ir palinkėjo jiems geros  kloties gyvenime.

„Jūs gyvenate geruose namuose, apgaubti žmonių dėmesio ir rūpesčio, - sakė Algirdas Butkevičius vaikų namų globotiniams, - išsaugokite šį gerumą ir užaugę dalinkite kitiems, nes  gyvenimas už gerumą atsilygina dešimteriopai“.

Susisiekimo ministras, palinkėjęs vaikams palankios kloties ir sėkmės moksluose bei gyvenime, pakvietė juos užaugusius rinktis transporto sektoriaus profesijas, nes čia uždarbių vidurkis yra didesnis nei kitose ūkio šakose. Čia galėsite pasiekti daugiau ir įgyvendinti visus savo ambicingus ateities troškimus, nes ši šalies liaudies ūkio šaka smarkiai progresuoja ir modernėja, teigė jis.

Vilniaus 2-ųjų vaikų globos namų auklėtiniai, padėkoję susisiekimo ministrui už kalėdines dovanėles, surengė svečiams nedidelį savo kūrybos koncertą. A.Butkevičiui buvo parodytos vaikų gyvenamosios patalpos, jų darbeliai, papasakota apie  vaikų namų planus, atliktus darbus.

Šie vaikų globos namai įkurti Vilniuje 1981 m. Tada jie priklausė Švietimo skyriui, o dabar – Vilniaus apskričiai. Iš pradžių jie vadinosi Ikimokyklinio amžiaus vaikų namais. Tada juose gyveno 120 vaikų. Nuo 1989 metų nutarta, kad vaikai turėtų gyventi šiuose namuose iki pilnametystės, užaugti čia kaip savo šeimoje. Todėl jie dabar vadinami Šeimyninio tipo vaikų globos namais ir juose čia iki pilnametystės gyvena 65 vaikai.

Mažesnieji – ikimokyklinio amžiaus - ugdomi globos namuose, o vyresnieji lanko Vilniaus miesto mokyklas. Vaikai papildomai ugdomi globos namuose, lavinant jų įvairiausius sugebėjimus ir polinkius – jie čia mokosi šokti, dainuoti, užsiiminėja daile, lanko teatro ir dailės studijas, įgyja gerus darbinius įgūdžius. Išėję iš vaikų globos namų, auklėtiniai išsaugo čia įgytą stiprų kolektyvizmo jausmą, padeda vienas kitam ir net kaimynus stengiasi rinktis buvusius vaikų namų auklėtinius.

Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius skiria nemažai dėmesio socialiai remtinų žmonių globai – įkūrė vaikų globos namus Vilkaviškyje, dalį ministro reprezentacinių lėšų skiria  gyvenimo nuskriaustų žmonių mitybai. Pažadėjo tarpininkauti dėl paramos ir šiems vaikų globos namams.