BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras: Lietuvos keliuose neturi žūti nė vienas vaikas

Data

2014 11 14

Įvertinimas
0
Susisiekimo ministras: Lietuvos keliuose neturi žūti nė vienas vaikas
Susisiekimo ministras: Lietuvos keliuose neturi žūti nė vienas vaikas
2014 m. iki lapkričio 1 d. šalies keliuose žuvo 22 vaikai. Pernai per tą patį laikotarpį – 11. Daugiausia žuvo vaikų, važiavusių automobiliu (11). Dažna pastarųjų nelaimių priežastis – neatsakingas tėvų vairavimas. Per minėtą laikotarpį taip pat žuvo 5 dviračius neatidžiai vairavę vaikai, vienas paspirtuku iš šalutinio į pagrindinį kelią netikėtai išvažiavęs vaikas ir 5 nepaisę kelių eismo taisyklių (KET) pėstieji.
 
Analizuojant eismo įvykius, matyti, kad dažniausiai keliuose nukenčia 12–15 metų dviratininkai, pėstieji vaikai miestų gatvėse, savarankiškai vairuojantys paaugliai ir 1–5 metų keleiviai tėvų automobiliuose.
 
Susisiekimo ministerija primena suaugusiesiems, kad šie su vaikais kuo dažniau aptartų pavojingiausias pėstiesiems kelių eismo situacijas, supažindintų su esminėmis KET dviratininkams, įspėtų paauglius nesinaudoti motorinėmis transporto priemonėmis, jei jie tokios teisės neturi, ir paragintų nesėsti į transporto priemones, kurias vairuos KET pažeisti linkę asmenys.
 
Patys suaugusieji turėtų įvertinti savo elgesį kelyje ir keisti neatsakingus vairavimo įpročius: vengti pavojingų vairavimo manevrų, esant sudėtingoms eismo sąlygoms, visada pasirinkti saugų greitį ir pasirūpinti vaikams skirtomis saugaus eismo priemonėmis, t. y. maži vaikai turi būti vežami specialiose sėdynėse, automobilių keleiviai turi segėti saugos diržus, o pėstieji ir dviratininkai tamsiuoju paros metu – būti su atšvaitais.