Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministras vyksta į Lenkiją, susitiks su Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos transporto ministrais

Data

2020 02 21

Įvertinimas
0
200220-sumin-oro-navigacijos-profsa-foto-7.jpg

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius lankysis Lenkijoje. Ministras dalyvaus konferencijoje ,,Karpatų Europa“.  

Vizito metu taip pat vyks ministro dvišaliai susitikimai su Lenkijos infrastruktūros ministru Andrzej Adamczyk, Ukrainos infrastruktūros ministru Vladyslavu Kryklijum ir Baltarusijos susisiekimo ministru Aleksejumi Avramenko. Ministrų dėmesio centre – bendradarbiavimo transporto srityje klausimai.

Su Lenkijos ministru ketinama apsikeisti nuomonėmis dėl Mobilumo paketo bei aptarti tolesnius žingsnius iki lemiamo balsavimo Europos Parlamento plenarinėje sesijoje. Lietuva laikosi pozicijos, kad įtvirtintos nuostatos, tokios kaip vilkiko grąžinimas, tarptautinių pervežimų skaidymas, kabotažo apribojimas yra nepriimtinos ir dėl jų svarstoma galimybė kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.

Aktualius Lietuvos-Ukrainos bendradarbiavimo transporto srityje klausimus susisiekimo ministras J. Narkevičius aptars su Ukrainos infrastruktūros ministru Vladyslavu Kryklijumi. Pasak J. Narkevičiaus, projekto ,,Vikingas“ plėtra tiesiogiai susijusi su dvišalės prekybos apimčių didinimu. Šio projekto šalys-partnerės turi tęsti aktyvų darbą stengiantis, kad prie projekto prisijungtų Turkija iš vienos pusės, ir Skandinavijos šalys iš kitos pusės.

Ketinama aptarti investicinio klimato gerinimą investuojant į Ukrainos geležinkelių sektorių. J. Narkevičius pažymi, kad svarbu užtikrinti investicijų saugumą bei lygias galimybes patekimui į Ukrainos rinką.

Su Baltarusijos susisiekimo ministru ketinama aptarti tarptautinio geležinkelio jungties Vilnius - Gardinas atnaujinimo perspektyvas, o taip pat upių laivybos plėtrą Druskininkai – Gardinas.