2022-09-26

Susisiekimo viceministras J. Skačkauskas Kanadoje dalyvaus ICAO asamblėjos sesijoje, susitiks su Kanados transporto ministerijos vadovais

Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas šią savaitę su vizitu lankysis Kanadoje, kur dalyvaus Jungtinių Tautų Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) asamblėjos sesijoje, kurioje bus apibrėžiami nauji aviacijos standartai ir keliami aktualūs klausimai dėl skrydžių saugumo, taip pat susitiks su Kanados transporto ministerijos vadovais ir aptars logistikos tiekimo grandinių diversifikavimą bei glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes.

Labiausiai dominančios bendradarbiavimo su Kanada sritys – aviacija ir jūrų transportas bei partnerystė diversifikuojant logistikos tiekimo grandines. Susitikime su Kanados transporto ministerijos vadovais numatoma aptarti aviacijos sektoriaus atsigavimą po COVID-19 pandemijos, pristatyti strategines Lietuvos oro susisiekimo kryptis ir naujus tiesioginių skrydžių plėtros skatinimo modelius. Taip pat bus siekiama paskatinti abiejų šalių jūrų uostų bendradarbiavimą, kuriant naujas tarptautines laivybos linijas.

Rugsėjo 27 d. – spalio 1 d. susisiekimo viceministras J. Skačkauskas dalyvaus ICAO asamblėjos sesijoje, kurioje šios asamblėjos narės – 193 pasaulio valstybės – naujai trejų metų kadencijai rinks ICAO tarybą, tradiciškai sudaromą iš 36 valstybių.

Rinkimų metu paaiškės tolesnis Rusijos, šiuo metu priklausančios ICAO tarybai, likimas šioje taryboje, kuri jau du kartus yra oficialiai pasmerkusi Rusiją už esminius oro erdvės suvereniteto principų ir Čikagos konvencijos pažeidimus vykdant karinę invaziją į Ukrainą. Be to, taryba siūlys ICAO asamblėjai patvirtinti Rusiją smerkiančią rezoliuciją, kuri yra griežčiausia galima ICAO pasmerkimo forma.

ICAO taryba taip pat siūlys ICAO asamblėjai patvirtinti Baltarusiją smerkiančią rezoliuciją dėl 2021 m. gegužės 23 d. Minske priverstinai nutupdyto tarptautiniu maršrutu į Vilnių skridusio keleivinio „Ryanair“ lėktuvo. Po ICAO tyrėjų komandos atlikto tyrimo, kurio metu buvo artimai bendradarbiaujama su Lietuvos ir Lenkijos institucijomis, Baltarusijos institucijos buvo pripažintos pažeidusios Monrealio ir Čikagos konvencijas ir sukėlusios grėsmę civilinei aviacijai.

Pernai spalio mėn. susisiekimo ministras Marius Skuodis, lankydamasis ICAO būstinėje Kanadoje, aptarė tuo metu dar vykdomo „Ryanair“ lėktuvo priverstinio nutupdymo Baltarusijoje tyrimo eigą. Susitikimo metu ministras dar kartą pasiūlė visą šalies pagalbą ir įsitraukimą, kokio tik gali prireikti tyrimui atlikti. Šioje ICAO asamblėjos sesijoje matome Lietuvos įsitraukimo į tyrimą vaisius – pasirengimą tvirtinti rezoliuciją, smerkiančią Baltarusijos institucijas dėl Monrealio ir Čikagos konvencijų pažeidimų.

Praėjusiais metais ministras M. Skuodis, susitikęs su Kanados laivybos federacija, pristatė Klaipėdos jūrų uosto krovos ir logistikos galimybes, Lietuvos susisiekimo mazgo Rytų Europoje privalumus ir plėtros perspektyvas. Taip pat buvo susitikta su Monrealio uosto vadovais, jie labai domėjosi Klaipėdos uosto krova ir infrastruktūra.