BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susitikime Maskvoje tartasi dėl geležinkelių tarifų bei papildomų leidimų Lietuvos vežėjams

Data

2004 12 16

Įvertinimas
0

Gruodžio 15 d. Maskvoje pasibaigusiame Lietuvos Respublikos susisiekimo ir Rusijos Federacijos transporto ministerijų ekspertų grupių susitikime aptarti Lietuvai aktualūs geležinkelių tarifų klausimai, taip pat pažadėta papildomai skirti leidimų mūsų šalies vežėjams.

Lietuvos delegacijos vadovo, Susisiekimo ministerijos sekretoriaus Arvydo Vaitkaus teigimu,viena iš svarbiausių susitikime aptartų temų – tai krovininių traukinių, važiuojančių į Kaliningrado sritį bei Klaipėdos uostą 2 K projekto įgyvendinimo kontekste perspektyvos. Abiejų šalių delegacijos pripažino, kad šis projektas abiems šalims yra naudingas ir svarbus, todėl turi būti tęsiamas. Sutarta jį pateikti dar kartą apsvarstyti abiejų šalių ekspertams ir parengti pasirašyti Vyriausybėms.

Taip pat nutarta, kad Lietuvos ir Rusijos transporto ekspertų darbo grupės peržiūrės abiejų šalių geležinkelių tarifus, kad jų politika netrukdytų įgyvendinti projekto, galinčio padidinti geležinkelio krovinių srautus į Klaipėdos ir Kaliningrado uostus. Tuo tikslu nutarta į Rusijos transportininkų darbo grupę įtraukti Federalinės tarifų tarnybos ir verslo atstovus, naudoti taškinius tarifus (nuo krovinio savininko iki uosto).

Rusijos delegacija pažadėjo iki gruodžio 20 d. teigiamai spręsti Lietuvos prašymą skirti  papildomų leidimų mūsų šalies vežėjams.

Lietuvos ir Rusijos transporto ekspertų susitikimo protokolas apsvarstytas ir su Rusijos Federacijos transporto ministro pavaduotoju S.Aristovu, kuris pažymėjo, kad 2K projektą laiko naudingu. Rusijos transporto ministerija planuoja glaudžiau bendradarbiauti su savo šalies transporto verslo struktūromis, todėl, pasak S.Aristovo, Lietuvos ir Rusijos transportininkų bendradarbiavimas ateityje bus perspektyvesnis.

Abiejų šalių atstovai diskutavo tarpvyriausybinių susitarimų laivybos Kuršių mariose bei bendradarbiavimo vykdant jūrų ir aviacinės paieškos bei gelbėjimo darbus Baltijos jūroje klausimais. Susitikimo metu taip pat vyko dvišalės konsultacijos Panemunės – Sovietsko pasienio punktų plėtros, bendrų siūlymų dėl prioritetinių transporto ašių ir projektų tarp ES ir Rusijos ES darbo grupės “Transportui – platesnė Europa” kontekste bei kitomis temomis.

Kitas Lietuvos ir Rusijos delegacijų susitikimas transporto klausimais įvyks 2005 m. sausio mėnesį.