BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Svarbi informacija dėl COVID-19

Data

2021 05 26

Įvertinimas
5
Covid19.jpg

Skelbiamas karantinas visoje Lietuvoje nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2021 m. birželio 30 d. 24:00 val. 

Judėjimas šalies viduje 

Ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.

Pagrindiniai pokyčiai nuo birželio 1 d.:

 • keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, taip pat specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais vykdomas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Apsauginės veido kaukės 

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti: 

 • asmenims, kai jie sportuoja;
 • aukšto meistriškumo sporto pratybose;
 • paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
 • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
 • už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius;
 • vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Vairavimo mokyklos

Nuo kovo 10 dienos leidžiama vykdyti vairavimo egzaminus bei organizuoti transporto vairavimo praktinius mokymus.

Vairavimo instruktoriai gali pasirinkti vietą, kur bus testuojami, užsiregistravę telefonu 1808 arba užpildę elektroninę formą tinklalapyje https://1808.lt/.

Praktinių mokymų bei egzaminų dalyviams būtina dėvėti respiratorius.

Visiems praktinių mokymų ar egzaminų dalyviams turi būti matuojama kūno temperatūra. Jai pakilus – draudžiama dalyvauti mokymuose arba egzaminuose.

Į praktinius mokymus arba egzaminus draudžiama atvykti asmenims, kurie privalo izoliuotis.

Po kiekvieno užsiėmimo transporto priemonės privalo būti dezinfekuojamos ir išvėdinamos.

Ar gali padarę nusižengimą pradedantieji vairuotojai baigti papildomus vairavimo mokymus?

Pradedantieji vairuotojai, kurie padarė pažeidimą, už kurį pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą reikia baigti papildomą vairuotojų mokymą, kurio įvykdymo terminas baigėsi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ paskelbto karantino laikotarpiu, nepraranda teisės vairuoti transporto priemonių. Nurodytas terminas pratęsiamas karantino ir 30 kalendorinių dienų po jo laikotarpiui.   

Daugiau informacijos: čia.

Ar gali užbaigti papildomą vairavimo mokymą asmenys, kuriems teisė vairuoti transporto priemonę buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 24 straipsnio 3 dalimi, asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik nustatyta tvarka, užbaigus papildomą vairuotojų mokymą. Nurodyta prievolė įtvirtinta įstatymo lygmens teisės akte ir yra imperatyvi, būtina teisės vairuoti grąžinimo sąlyga.

Papildomą vairuotojų mokymą sudaro ne tik teorijos mokymas, bet ir praktinis saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymas. Surengti papildomą vairuotojų mokymo kursą nuotoliniu būdu nėra galimybių. Teisė vairuoti transporto priemones atimama už šiurkščius KET pažeidimus, todėl ši teisė negali būti grąžinta kitokia nei įstatymuose numatyta tvarka. 

Siekiant susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemonę, siūlome sulaukti Vyriausybės nutarimu nustatyto termino, kada bus leista vairavimo mokymo įstaigoms vykdyti praktinio vairavimo mokymą.

Ar galiu gauti pažymą, kad vairuotojo pažymėjimas galioja, kai dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo jį praradau ir negaliu atgauti, nes vairavimo mokyklos neatnaujino veiklos? Eismo saugumo teisinis reglamentavimas nenumato galimybės išduoti pažymą, kuri patvirtintų, kad vairuotojo pažymėjimas galioja.

Atvykimas iš užsienio 

Reikalavimai grįžtant, išimtys.

Ar būsiu įleistas į lėktuvą, keltą ir etc, jei neturėsiu neigiamo testo? 

Neturėdamas neigiamo atsakymo testo asmuo nebus įleistas į transporto priemonę. Vežėjai, kelionių organizatoriai ir turizmo paslaugų teikėjai, organizuojantys ir vykdantys keleivių ar turistų vežimą tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai ar turistai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo. 

Ar testo reikalavimas galioja ir sieną kertant sausumos keliais? 

Taip, testo reikalavimas galioja atvykstantiems ir sausumos keliais. Reikalavimai atvykstantiems sausumos keliais yra tokie patys, kaip ir atvykstant oro ar jūros keliais. Privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą. Svarbu: serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą dieną, atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:

 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims; 
 • asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
 • asmenims iki 16 metų;
 • keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.
Kokia bauda numatoma už testo neturėjimą?  Asmenims, kurie nepateikia dokumentų apie atliktą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostinį tyrimą, nustatyta tvarka spręsti dėl administracinio nusižengimo tyrimo pradėjimo, o esant pagrindui ir dėl administracinio nusižengimo tyrimo pradėjimo juridiniam asmeniui, kuris užsiima keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu). Taip pat informuoti asmenį, kad jis per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką privalo kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą.
Ar atvykus į Lietuvą reikės izoliuotis ir daryti testą, jeigu persirgau koronavirusu?
 • Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas asmenims turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu koronaviruso PGR tyrimo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo (atvykimo) į Lietuvos Respubliką.
 • Gydymo įstaigos pažymos nereikia, jei asmeniui koronavirusas diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje. 

Daugiau informacijos: čia.

Ar reikės izoliuotis ir daryti testą, jeigu vykstu per Lietuvą tranzitu?

Izoliuotis ir daryti testo nereikės užsieniečiams ar Lietuvos piliečiams grįžusiems iš užsienio, kuriems yra privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau norintiems išvykti iš Lietuvos anksčiau. Tokie asmenys privalo ne mažiau nei likus 24 valandoms iki išvykimo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką. 

Privaloma užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradedant kelionę bet kuriuo transportu, asmuo turi užpildyti anketą ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. 

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti: www.koronastop.lt

Apie susisiekimą karantino metu informuoja:
Lietuvos oro uostai
Lietuvos geležinkeliai
Klaipėdos valstybinis jūrų uostas
Lietuvos transporto saugos administracija

Kitą nuolat atnaujinamą informaciją apie COVID-19 pandemijos valdymo priemones skelbia:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė
Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Sveikatos apsaugos ministerija
Užsienio reikalų ministerija