BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tarptautinių telekomunikacijų konferencijoje Lietuva palaikė atvirą internetą

Data

2012 12 20

Įvertinimas
0
Tarptautinių telekomunikacijų konferencijoje Lietuva palaikė atvirą internetą
Tarptautinių telekomunikacijų konferencijoje Lietuva palaikė atvirą internetą
1988 m. priimtas Tarptautinis telekomunikacijų reglamentas (ITR) reikšmingai prisidėjo prie pasaulio ir Lietuvos liberalios ir konkurencingos telekomunikacijų rinkos plėtros bei ypatingai prie pastaruoju dešimtmečiu spartaus interneto vystymosi. ITR ilgą laiką buvo vienas reikšmingiausių telekomunikacijų reguliavimo instrumentų pasaulyje. 
 
Gruodžio 3–14 d. vykusioje konferencijoje Europos šalys pateikė tvirtinti ITR nuostatas,  skatinančias konkurenciją telekomunikacijų rinkoje, siekiant skaidrių tarptautinio ryšio, ir ypač tarptautinio tarptinklinio ryšio kainų vartotojo naudai, taip pat nuostatas, skatinančias bendradarbiavimą, siekiant tarptautinių telekomunikacijų tinklų atsparumo ir pagarbos žmogaus teisėms.
 
Lietuvos delegacija kartu su kolegomis iš  ITU valstybių narių (iš viso ITU vienija 193 valstybes) pastarąsias dvi savaites intensyviai dirbo siekiant adekvačių šių dienų informacinių technologijų iššūkiams ITR nuostatų. Atsižvelgiant į Lietuvos visuomenės, Vyriausybės, Europos Komisijos, Europos pašto ir telekomunikacijų administracijų konferencijos nuomones bei Europos Tarybos sprendimą, Lietuvos delegacijos nariai siekė kompromiso, kurio pagrindas buvo neįtraukti interneto valdymo ir reguliavimo klausimų į ITR.
 
Nemaža dalis ITU valstybių narių pakartotinai teikė siūlymus konferencijai, vienaip ar kitaip susietus su interneto klausimu, kas ateityje galėtų turėti neigiamos įtakos neutralaus interneto pažangai, žmogaus teisėms ir žodžio laisvei. Lietuvos delegacija kartu su kitomis valstybėmis pateikė konferencijai dokumentą, kuriame pasiūlė dar kartą patvirtinti valstybių įsipareigojimus žmogaus teisių srityje. Lietuva, kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, JAV, Kanada negalėjo pritarti galutiniam ITR variantui, kuris galėtų pažeisti pasaulinio interneto tinklo balansą, paremtą neutraliu ir liberaliu jo valdymu, kai verslas ir šalių vyriausybės bendradarbiauja lygiomis teisėmis.
 
Nepaisant pažangos, pasiektos svarstant ITR kitus telekomunikacijų klausimus (prieigos žmonėms su negalia, tarptautinių telekomunikacijų paslaugų konkurencinių kainų vartotojui ir kt.), Lietuva rezervavo savo teisę sugrįžti prie ITR svarstymo ir tvirtinimo proceso. Lietuva supranta kitų šalių susirūpinimą dėl tinklų saugumo, nepageidaujamų pranešimų ir domenų vardų valdymo problematikos ir yra pasiruošusi bendradarbiauti bei pasidalinti savo patirtimi kituose į šiuos klausimus orientuotuose tarptautiniuose forumuose (pavyzdžiui, Interneto valdymo forume– IGF).
 
Taip pat reikėtų akcentuoti, kad ITR peržiūros rezultatai neįtakos dabartinės Lietuvos telekomunikacijų veiklos, interneto neutralumo ir piliečių saviraiškos laisvės jame.