BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tartasi dėl prekių gabenimo jūra bei jų laikymo uoste

Data

2008 09 30

Įvertinimas
0

Kroviniai uoste
Kroviniai uoste
 

Rugsėjo 30 d. Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus pirmininkavo pasitarimui dėl prekių gabenimo bei  laikymo uoste tvarkos tobulinimo. Jame dalyvavo Susisiekimo ministerijos, Muitinės departamento bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dirbančių kompanijų atstovai.

Pasitarime pažymėta, kad, su Muitinės departamentu derinant Vyriausybės nutarimo „Dėl Prekių gabenimo, laikymo ir tikrinimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pasienio kontrolės punktų teritorijoje esančiose muitinės prižiūrimose uosto komplekso zonose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projektą, iškilo prieštaravimų dėl uosto kompanijų atsakomybės už prekių neišgabenimą laiku.

Pasitarimo dalyviai supažindinti su šio Vyriausybės nutarimo 46 punkto siūloma nauja redakcija, kurioje už uosto komplekso zonoje laikomų ne Bendrijos prekių laikymo termino kontrolę būtų atsakingas ne uosto naudotojas, o asmuo, pateikęs muitinei bendrąją deklaraciją.

Susisiekimo ministerijos sekretorius A. Vaitkus pažymėjo, kad siūloma 46 punkto redakcija atitinka teisingumo principą.

 Pasitarimo dalyviai nutarė pritarti nuostatai, kad už uosto komplekso zonoje laikomų ne Bendrijos prekių laikymo termino kontrolę atsakingas ne uosto naudotojas, o asmuo, pateikęs muitinei bendrąją deklaraciją.

 Pasitarime taip pat svarstytas ir Vyriausybės nutarimo projektas dėl Krovinių ir prekių informacinės sistemos (KIPIS) reglamentavimo. Šiuo metu kuriama KIPIS sistema yra diegimo stadijoje, be to, šiai sistemai taikomas bandomasis laikotarpis. Nutarta pritarti nuostatai, kad šiuo metu netikslinga Vyriausybės nutarimo projekte reglamentuoti duomenų pateikimo ir keitimosi jais tvarką naudojant KIPIS informacinę sistemą.