BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Taškente braižomos Lietuvos ir Uzbekijos tranzito skatinimo gairės

Data

2008 06 20

Įvertinimas
0

Lietuva ir Uzbekija bendradarbiaus tranzito skatinimo srityje, kuriant logistinę sistemą „Baltija-Uzbekistanas-Kinija“, panaudojant Klaipėdos uostą Uzbekijos krovinių gabenimui į Vakarų Europos šalis, plėtojant  kombinuotų vežimų traukinio „Vikingas“ maršrutą į Vidurinę Aziją

Š.m. birželio 19 d. Taškente, Uzbekistano Respublikoje įvyko Lietuvos ir Uzbekistano  tarpvyriausybinės prekybinio-ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) trečiasis posėdis, kuriam iš Lietuvos pusės pirmininkavo Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Česlovas Šikšnelis, iš Uzbekistano – šios šalies Užsienio ekonominių ryšių, investicijų ir prekybos ministro pirmasis pavaduotojas Akmal Kamalov.

Posėdžio metu buvo aptarti dvišalės teisinės bazės tobulinimo, bendradarbiavimo žemės ūkio, turizmo, susisiekimo, lengvosios, baldų, chemijos, maisto pramonės, įmonių tarpusavio atsiskaitymo klausimai. Didelis dėmesys buvo skirtas bendrų projektų transporto srityje aptarimui, iš kurių paminėtini dvišalis bendradarbiavimas tranzito skatinimo srityje, logistinės sistemos „Baltija-Uzbekistanas-Kinija“ organizavimas, kombinuotų vežimų traukinio „Vikingas bei Klaipėdos uosto panaudojimas gabenant Uzbekistano krovinius.

TVK susitikimo metu taip pat buvo pasirašytas dvišalis Lietuvos Respublikos ir Uzbekistano Respublikos tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, kuris įteisina egzistuojančius bendradarbiavimo formatus bei numato konkrečias priemones dvišalių santykių plėtrai.

Siekiant stiprinti ir plėsti prekybinius-ekonominius ryšius, suinteresuotos Uzbekistano kompanijos buvo pakviestos atvykti ir dalyvauti š.m. rugsėjo mėn. 17-19 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų centre „Litexpo“ įvyksiančioje parodoje „Baltijos tekstilė ir oda“, taip pat kitose Lietuvoje organizuojamose parodose, surengti verslo misiją į Lietuvą, kurios metu būtų galimybė susitikti su potencialias Lietuvos partneriais ir užmegzti glaudesnius kontaktus.

Paskutinį kartą Lietuvos Respublikos ir Uzbekistano Respublikos tarpvyriausybinė prekybinio-ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis vyko Vilniuje 2005 m. balandžio 27 d.

Pagal Lietuvos Respublikos prekybos su užsienio šalimis statistinius duomenis tarp daugiau kaip 180 prekybos partnerių Uzbekistanas 2007 m. pagal prekybos apyvartą ir eksportą užėmė 46 vietą, o pagal importą - 43 vietą. 2007 m. palyginti su 2006 m. Lietuvos ir Uzbekistano prekių apyvarta padidėjo 5,4%, eksportas padidėjo 20,7%, o importas sumažėjo 4,0%, prekybos balansas išliko neigiamas. 2007 m. prekybos apyvartos su Uzbekistanu padidėjimą lėmė kai kurių plastiko ir jo dirbinių eksporto padidėjimas bei cheminės pramonės produkcijos importo padidėjimas. Palyginus Lietuvos ir Uzbekistano prekybos 2008 m. sausio-kovo mėn. duomenis su 2007 m. sausio-kovo mėn. duomenimis, apyvarta padidėjo 24,3%, eksportas sumažėjo 47,3%, o Uzbekistano kilmės prekių importas padidėjo 89,5%. Prekybos balansas per 2008 m. 3 mėn. išliko neigiamas ir padidėjo net 15,7 karto.