Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Techninių apžiūrų centrai prieš korupciją kovoja viešumu

Data

2008 07 21

Įvertinimas
0

 

Asociacijai „Transeksta“ priklausiančios transporto priemonių technines apžiūras vykdančios įmonės, atsižvelgdamos į Susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus raginimus mažinti korupciją TA centruose, iki kitų metų pabaigos siekia visiškai kompiuterizuoti kontrolierių darbo vietas visose šalies techninės patikros stotyse. Iš jų gauta informacija akimirksniu pateks į vieningą duomenų bazę ir bus matoma „realiu laiku“.

Sistema ne tik automatiškai nustatys eiliškumą (kuriam kontrolieriui kurią transporto priemonę tikrinti), bet ir pati spręs, ar išduoti TA lipduką. Techniškai netvarkingos transporto priemonės savininkas nebegalės bandyti laimės net ir nuvykęs į kito miesto techninių apžiūrų centrą. Mat jo apsilankymo bet kurioje šalies TA stotyje faktas jau bus užfiksuotas duomenų bazėje.

Kaip žinoma, anksčiau asociacijos „Transeksta“ užsakymu tyrimą atlikę "Transparency International" Lietuvos skyriaus ekspertai nustatė, kad korupcijos lygis techninių apžiūrų centruose siekia 30 proc. Tada ministras A.Butkevičius akcentavo, kad būtina imtis neatidėliotinų priemonių mažinant korupcijos lygį TA stotyse. „Transeksta“ vadovai tuomet pažadėjo keisti susidariusią padėtį.

Asociacijos „Transeksta“ nariai išnagrinėjo Švedijos, Danijos ir Vokietijos transporto priemonių techninės patikros vykdymo patirtį. Įdiegus analogišką sistemą Lietuvoje,  duomenys iš TA stočių apie apžiūrimus automobilius pateks į vieningą informacinę sistemą, bus minimalizuotas žmogiškasis veiksnys ir, kaip minėjom, pati sistema spręs, kam išduoti TA lipdukus be kontrolieriaus įsikišimo. Į šią sistemą taip pat pateks visi duomenys iš „Regitros“ ir draudikų biuro. Tad vairuotojams nebereikės vežiotis draudimo poliso, nes ir ši informacija bus regima duomenų bazėje.

Asociacijos „Transeksta“ narės pasirengusios investicijoms, kurios paspartintų vieningos šalies TA duomenų bazės diegimą. „Įgyvendinus šiuos ambicingus užmojus, Lietuva taptų viena pirmųjų Europos valstybių, įgyvendinusi tokį projektą, nes vieningos TA duomenų bazės neturi nei Švedija, Danija ir net Vokietija“, - sako „Transekstos“ viceprezidentas Gintautas Šlėderis.

Šiuo metu jau šešiose Alytaus, Marijampolės ir Tauragės TA stotyse informacinės sistemos sujungtos į vieningą duomenų bazę. Šį mėnesį prie šios sistemos prisijungs dar keturios šalies TA stotys Šiauliuose ir Telšiuose. „Didžiausių šalies miestų Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus TA stotys prie šios sistemos prisijungs rugpjūčio pabaigoje, nes į naują duomenų bazę reikia perkelti informacinį archyvą, sukauptą nuo 1994 metų“, - sako G. Šlėderis.

Alytaus techninės apžiūros centro „Skirlita“ Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos TA stotyse jau žengtas žingsnis viešumo link. Šiose stotyse veikia interneto vaizdo kameros, tad atvertus interneto puslapį www.apziura.lt, galima stebėti TA procesą. Įdiegus vieningą TA informacinę sistemą, tokia apžvalgos galimybė bus įrengta kiekvienoje šalies TA stotyje, nes transliuos vaizdą stoties viduje ir jos prieigose. Tad norintys vykti į techninę patikrą kompiuterio ekrane galės išvysti realią situaciją ir koreguoti atvykimo laiką ar rinktis kitą TA stotį.