copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Telecentras kviečia visuomenę susipažinti su Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos projektu

Data

2020 10 16

Įvertinimas
0
DSC06488.JPG

Aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą – planuojama per artimiausius trejus metus rekonstruoti ir šiam rekonstrukcijos projektui suteikti valstybei svarbaus ekonominio projekto statusą. Spalio 22 d. 17 val. Vilniaus televizijos bokšte (Sausio 13-osios g. 10) šį projektą visuomenei pristatys AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).

 

Iki spalio 21 d. 17 val. visi besidomintys šia tema gali pateikti klausimus el. paštu info@telecentras.lt.

 

Vilniaus TV bokštas, veikiantis nuo 1981 m. sausio 31 d., iki šiol nė karto nebuvo kapitaliai remontuotas. Anksčiau buvo atliktas paprastasis stiebo remontas, tačiau antžeminė pastato dalis jau  neatitinka šiuolaikinių saugumo ir funkcionalumo reikalavimų. Esminių pagerinimų reikalauja tiek pagrindinės konstrukcijos, tiek ir vidaus infrastruktūros tinklai.

 

Atliekant rekonstrukciją bus siekiama užtikrinti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kanalų transliavimą ir valstybinio duomenų centro saugumą, taip pat išsaugoti TV bokštą kaip turizmo ir kultūros objektą, sudaryti sąlygas panaudoti istorinį kultūros paveldą, išsaugoti ir atnaujinti Sausio 13-osios atminimo muziejų.

 

Išsamiau su architektūros studijos PLAZMA parengtais projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia. Jie jau buvo pristatyti visuomenei 2018 m. gegužę ir šiuo metu pristatomi pakartotinai.

 

Su NEWSEC ADVISERS LT parengta Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos galimybių studija galima susipažinti čia.

 

Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir patenka tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Bokšto aukštis yra 326,4 m, o besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje bokšto žiedinėje dalyje. Lietuvos radijo ir televizijos centro statinių kompleksas įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą kaip nacionalinės reikšmės objektas (unikalus kodas 2801). Televizijos bokštui suteiktas ypatingo statinio ir strateginio objekto statusas.

 

 

Daugiau informacijos apie projekto pristatymą:

Valdas Kaminskas, komunikacijos vadovas

v.kaminskas@telecentras.lt; +370656 05756

www.telecentras.lt