BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Tikslinamos vežėjų licencijavimo taisyklės

Data

2015 09 16

Įvertinimas
0
DSC_1296.jpg

Susisiekimo ministerija Vyriausybei pateikė nutarimo projektą, kuriam pritarus būtų tinkamai įgyvendinamas š. m. gegužės 19 d. priimtas Geležinkelių transporto kodekso (GTK) pakeitimo įstatymas. Be to, priėmus šį nutarimą, 2012 m. lapkričio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl bendros Europos geležinkelių erdvės sukūrimo nuostatos būtų perkeltos į nacionalinę teisę.

„Šiuo nutarimo projektu siekiame pakeisti Geležinkelio įmonių (vežėjų) licencijavimo taisykles, kad teisės aktuose būtų išvengta dubliavimosi ir neaiškumų. Naujose taisyklėse būtų atsisakyta vežėjų informavimo apie gautą prašymą išduoti licenciją tvarkos nustatymo, nes minėta tvarka reglamentuota Geležinkelių transporto kodekse“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vyriausybei teikiamas nutarimas turėtų įsigalioti š. m. lapkričio 1 d., kaip ir 2015 m. gegužę priimtas GTK pakeitimo įstatymas, kuriuo bus patikslinta geležinkelio įmonių (vežėjų) licencijų išdavimo tvarka ir sąlygos, kai geležinkelio įmonė (vežėjas) turi pateikti prašymą pakeisti licenciją ir pranešti apie atitinkamus įmonės pokyčius.

Geležinkelio įmonių (vežėjų) licencijuojamos veiklos sąlygų laikymąsi prižiūri Valstybinės geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (Inspekcija), vadovaudamasi Viešojo administravimo įstatymu.

Nutarimo projekte taip pat numatyta, kad Inspekcija apie naujos licencijos išdavimą, jos galiojimo sustabdymą, pastarojo ar licencijos galiojimo panaikinimą, licencijos pakeitimą turi nedelsdama pranešti Europos geležinkelių agentūrai.