BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Vikingo“ plėtros planuose – Azerbaidžanas

Data

2015 11 11

Įvertinimas
0
Vikingas 20150904.jpg

Azerbaidžano geležinkeliai ketina prisijungti prie projekto „Vikingas“. Šiuos planus numatoma svarstyti š. m. lapkričio 11–12 d. Gruzijos sostinėje Tbilisyje metiniame konteinerinio traukinio „Vikingas“ dalyvių pasitarime.

„Azerbaidžano geležinkelių prisijungimas prie šio projekto leis plėtoti konteinerinio traukinio maršrutą į tolimesnes Azijos šalis, alternatyviu keliu pasiekti Kazachstaną ir Kiniją“, – sako susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Susisiekimo ministerija oficialų kvietimą prisijungti prie konteinerinio traukinio „Vikingas“ projekto Azerbaidžano transporto ministerijai išsiuntė š. m. rugsėjo pabaigoje. Tikimasi, kad prie projekto prisijungus šios šalies geležinkeliams į Lietuvą bus pervežama daugiau krovinių iš Kazachstano ir Kinijos, taip pat bus panaudota nauja geležinkelio magistralė Baku–Tbilisis–Kars, kuria konteineriai būtų gabenami iš Turkijos į Ukrainos uostus.

„Vikingo“ projektui jau 12 metų. Per tą laiką jis tapo gerai žinomas ir sėkmingas, o pervežamų krovinių padaugėjo šimtus kartų – nuo 103 TEU (sąlyginis konteinerio vienetas) 2003 m. iki 29 752 TEU 2014 m.

Prie 2003 m. pradėto įgyvendinti bendro Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos projekto 2012 m. gruodį prisijungė Bulgarijos geležinkeliai. 2013 m. vasarį buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su Rumunijos geležinkeliais.

2013-ųjų balandžio 13 d. tarp Turkijos ir Lietuvos transporto srities ministerijų pasirašytu tarpusavio supratimo memorandumu patvirtintas įsipareigojimas plėtoti projektą „Vikingas“ iš Turkijos sausumos ir jūros keliu. Pirmasis bandomasis reisas iš Turkijos įvyko 2014 metų vasarą.

2015 m. balandžio mėn. prie projekto prisijungė Gruzija. Šiuo metu organizuojami bandomieji traukinio reisai iš Švedijos ir Suomijos.