BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Vikingo“ populiarinimui ketinama skirti daugiau dėmesio

Data

2005 12 09

Įvertinimas
0

Gruodžio 8 d. Lietuvos susisiekimo ministras Petras Čėsna susitiko su Ukrainos transporto ministru Viktoru Bondariu. Susitikime daug dėmesio buvo skirta kombinuotų vežimų traukiniui „Vikingas“, kuris kursuoja maršrutu Odesa/Iljičiovskas-Klaipėda plėtrai.

P. Čėsna pasidžiaugė, kad Lietuva ir Ukraina sėkmingai sprendžia bendradarbiavimo transporto srityje klausimus – geriausias to pavyzdys „Vikingo“ projektas, kuris aktyvina prekių apyvartą tarp Baltijos ir Juodosios jūrų regionų. Jeigu per 2003 m. buvo pervežta 175 TEU konteinerių, tai 2004 m. šis skaičius išaugo iki 1897 TEU, o per 2005 m. sausio-lapkričio mėnesius buvo pervežta net 13754 TEU konteinerių.

Ministrai konstatavo, kad, nežiūrint į sėkmingą projekto realizavimą, krovinių vežimo potencialas tarp Lietuvos ir Ukrainos dar nepilnai išnaudotas – stokojama krovinių iš Skandinavijos ir kitų Šiaurės Europos šalių  į Juodosios jūros regioną ir atgal.

P. Čėsna ir V. Bondaris aptarė galimybę pagreitinti patikros procedūras Iljičiovsko jūrų uoste, nes kartais ten konteineriai užstringa net keliom dienom ir tai trukdo efektyvesniam „Vikingo“ funkcionavimui. Taip pat kyla problemų dėl dokumentų anglų kalba, nes Ukrainoje kol kas tokie dokumentai nėra taikomi.

Ukrainos transporto ministras kreipėsi į P. Čėsną su prašymu padėti reprezentuoti „Vikingą“ Baltijos šalyse  – Latvijoje Estijoje, taip pat Suomijoje ir kitose valstybėse. Lietuvos ir Ukrainos transporto ministrai aptarė galimybę  planuoti bendrus reklamos projektus, kuriuose galėtų dalyvauti skirtingų transporto rūšių kompanijos, akcentuojant kombinuotų vežimų perspektyvumą.