BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniuje aptarti dviračių transporto skatinimo klausimai

Data

2010 12 03

Įvertinimas
0
Projektas finansuojamas iš Europos Komisijos „Pažangios energetikos Europai“ programos lėšų, jo iniciatoriai – Venecijos, Brėmeno, Tševo, Grenoblio ir Zagrebo miestai. Projektas pateikia rekomendacijas dviračių transporto skatinimui, infrastruktūros plėtrai ir elektrinių dviračių propagavimui. Seminaras skirtas mokslo, viešojo ir privataus sektorių institucijoms ir įmonėms, dalyvaujančioms dviračių ir darnaus transporto planavimo, diegimo, skatinimo ir įgyvendinimo veikloje.
 
Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras seminare pažymėjo, kad PRESTO projektas visų pirma skirtas miestų transporto darnios infrastruktūros plėtrai. „Aš, kaip Dviračių transporto komisijos narys, džiaugiuosi ir aktyviu šios komisijos narių dalyvavimu. Tikiuosi, kad ši komisija bus veikli ir veiksminga, o įgyta patirtis šiame seminare tikrai bus deramai įvertinta, rengiant neatidėliotinų veiksmų skatinant dviračių transporto plėtrą planą“,- sakė A. Štaras.
 
Pasak jo, Lietuva šiuo metu turi vieną mažiausių naudojimosi dviračiais rodiklių visoje ES, tuo tarpu Vakarų Europoje žmonės puikiai supranta, kad sveikatingumas gali būti derinamas su ekologija, o taip pat ir ekonominiu racionalumu.
 
„Dviratininkų skaičius Lietuvoje augtų sparčiau, jeigu naudotis dviračių transportu būtų sudarytos geresnės sąlygos. Kalbu visų prima apie saugumą, eismo saugą, važiavimo komfortą, visuomenės nuomonės formavimą“,- sakė susisiekimo viceministras A. Štaras.