BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vokietijos pareigūnai pristatė būsimo ES pirmininkavimo prioritetus transporto srityje

Data

2006 12 13

Įvertinimas
0

Europos geležinkelių rinkos suformavimas, energijos efektyvumo gerinimas transporto srityje, eismo sauga, transporto taršos mažinimas, Galileo programa - Vokietijos Federalinės Respublikai pagrindiniai prioritetai transporto srityje 2007 m. pirmajame pusmetyje, kai ši šalis pirmininkaus ES.

Š.m. gruodžio 13 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius ir ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis susitiko su Vokietijos Federalinės susisiekimo, statybos ir miesto plėtros ministerijos valstybės sekretoriumi Jorgu Henerkiu (Jorg Hennerkes) ir jo vadovaujamos delegacijos nariais.

„Vokietija-reikšmingas Lietuvos ekonominis partneris, bendradarbiavimas transporto srityje su jūsų šalimi taip pat yra geranoriškas ir konstruktyvus.“, - teigė svečiams susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius. Ministras pasidžiaugė, kad nuo kitų metų sausio 1 d. Vokietija perima pirmininkavimą ES ir išreiškė viltį, kad Vokietijai pavyks pasiekti užsibrėžtus ambicingus pirmininkavimo tikslus.

Jorgas Henerkis pristatė būsimo Vokietijos pirmininkavimo prioritetus transporto srityje. Vokietija rengiasi skirti nemažai dėmesio ES geležinkelių rinkos liberalizavimo užbaigimui, tam reikės panaikinti esamas technines kliūtis: nustatyti lokomotyvų mašinistų sertifikavimo ES bei abipusio riedmenų pripažinimo tvarką. Ir toliau bus plėtojamas šiuo metu pats svarbiausias Europos technologinis projektas Galileo. Oro transporto srityje bus siekiama mažinti taršą, kuo greičiau priimti sprendimą dėl bendros įmonės SESAR steigimo, kurios dėka bus sukurta konkurencinga Europos skrydžių valdymo sistema bei kuri padės pagerinti skrydžių saugą.

Kelių eismo sauga - taip pat vienas iš Vokietijos pirmininkavimo prioritetų. Šioje srityje ypatingas dėmesys bus skiriamas modernių technologijų gerinant eismo saugą naudojimui, papildomų veidrodžių įrengimui sunkiasvorėse transporto priemonėse, norint užtikrinti geresnį matomumą vairuotojui. Vokietija taip pat skirs didelį dėmesį viešojo transporto plėtrai, palaiko Europos Komisijos iniciatyvą dėl Žaliosios knygos dėl miesto transporto plėtros parengimo. Šia tema planuojama ministrų konferencija 2007 m . gegužės mėn. Vokietija savo pirmininkavimo laikotarpiu taip pat  toliau nagrinės Komisijos siūlymus dėl jūrų transporto saugos. 

Delegacijos apsikeitė nuomonėmis dėl pozicijų minėtais klausimais.

Lietuvos susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis supažindino svečius su Lietuvos transporto sektoriaus situacija, papasakojo apie ES fondų paramos panaudojimo planus 2007 - 2013 m . laikotarpiui.

Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai 2013 m. antrąjį pusmetį.