BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vyriausybė pritarė galimybei registruotiems Neringoje ir Smiltynėje pirmumo tvarka patekti į keltą

Data

2020 11 04

Įvertinimas
0
Keltas Neringa.jpg

Neringos miesto ir Smiltynės gyventojams numatoma leisti pirmumo tvarka patekti į keltą, keliantį į Kuršių neriją ir iš jos. Tokiam Susisiekimo ministerijos inicijuotam Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

„Svarbu, kad susisiekimas keltais vyktų efektyviai ir veiksmingai, o, svarbiausia, pateisintų keleivių poreikius. Tam, kad Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenantys žmonės nebepatirtų sunkumų keliaudami keltu namo ar iš jų, siekiame jiems sugrąžinti teisę be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias“, – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Įgyvendinus įstatymo pakeitimus, Neringos mieste ir Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, sveikatos darbuotojai, viešosios tvarkos ir saugumo pareigūnai, tolimojo, vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusai, dviračiai, autocisternos, kuriomis vežamas kuras į Kuršių neriją, neįgalieji, jų vairuojami ar juos vežantys automobiliai galės netrukdomai vykti į darbą, vežti vaikus į ugdymo įstaigas, atlikti tarnybines funkcijas.

Pirmumo teise nuo pirmadienio 00 val. 00 min. iki penktadienio 18 val. 00 min. taip pat galės naudotis  juridinių asmenų, turinčių Kuršių nerijoje registruotą buveinę, transporto priemonės ir darbuotojai, Klaipėdos miesto savivaldybės, jos įmonių ir įstaigų transporto priemonės, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, darbo reikalais vykstantys miškų urėdijos, kuriai perduotas valdyti Kuršių nerijoje esantis valstybinės miško žemės sklypas, darbuotojai ir jos transporto priemonės.

Be to, siūloma įtvirtinti nuostatą, kad keleivių ir transporto priemonių patekimo į keltą pirmumo tvarką tvirtintų susisiekimo ministras.

Įstatymo pakeitimai įsigalios, jei jiems pritars Seimas.