BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ženevoje – svarbūs Lietuvai susitarimai dėl radijo dažnių diapazono plėtros

Data

2015 11 03

Įvertinimas
0
20151103_135725.jpg

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) Pasaulinėje radijo ryšio konferencijoje (WRC-15) Ženevoje (Šveicarija) pasiekti du svarbūs Lietuvos ir Baltarusijos bei Lietuvos ir Rusijos susitarimai dėl suderinto 694-790 MHz radijo dažnių diapazono naudojimo 4G ir 5G judriojo radijo ryšio tinklams Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos pasienio zonose.

„Šis susitarimas yra pirmas svarbus žingsnis, plečiant šį radijo dažnių diapazoną plačiajuosčio judriojo ryšio ir elektroninėms paslaugoms Lietuvoje  teikti“, – sako Lietuvai konferencijoje atstovaujantis susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Lietuvos vyriausybinė delegacija darbui minėtoje konferencijoje buvo sudaryta šių metų spalio 2 d. Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu.

Delegacijos tikslas – dalyvaujant WRC-15 darbe ir balsuojant konferencijos darbotvarkės klausimais siekti, kad priimami sprendimai radijo dažnių klausimais neribotų Lietuvos plėtros šioje srityje galimybių ir būtų kuo palankesni visam šalies informacinių ir ryšių technologijų sektoriui, pasirašyti konferencijos baigiamuosius aktus.

WRC-15 yra vienas svarbiausių ITU radijo ryšio valdymo renginių, kuris vyksta kas 3–4 metus. Šiemet lapkričio 2-ąją prasidėjusi konferencija tęsis iki lapkričio 27 d.

 

Nuotraukoje: Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis ir Sergejus Dudarevas (Baltarusija) po susitarimo pasirašymo.