BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Informacija verslui apie BREXIT

2020 m. gruodžio 24 d. Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinė Karalystė (JK) susitarė dėl ateities santykius reguliuosiančių bendradarbiavimo sąlygų. Pasiektame Prekybos ir bendradarbiavimo susitarime atspindėti ir Lietuvos susisiekimo sektoriui svarbūs aspektai. Su sutarties tekstu (anglų kalba) galima susipažinti čia.

Transporto sričiai skirtose Susitarimo nuostatose numatytas nuolatinis ir tvarus oro, kelių, geležinkelių ir jūrų susisiekimas, nors patekimas į rinką bus labiau suvaržytas nei siūloma bendrojoje rinkoje; užtikrinama, kad ES ir JK paslaugų teikėjai konkuruotų vienodomis sąlygomis ir nebūtų pažeidžiamos keleivių ir darbuotojų teisės bei nesumažėtų transporto sauga. Nepaisant to, nuo 2021 m. sausio 1 d. bus didelių pokyčių – JK pasitrauks iš ES bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, visų krypčių ES politikos ir tarptautinių susitarimų, pasibaigs laisvas asmenų, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimas tarp JK ir ES.

Išsamesnė informacija apie ES ir JK Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo nuostatas transporto klausimais:

Aviacija:
‣ Neriboti skrydžiai tarp ES ir JK oro uostų (3 ir 4 laisvės);
‣ Valstybės narės gali susitarti dėl dvišalės 5-osios laisvės JK kroviniams už ES ribų (pvz., Paryžius – Londonas – Niujorkas);
‣ Bendradarbiavimas aviacijos saugos, saugumo ir oro eismo valdymo srityse;
‣ Išlaikomos nuostatos dėl antžeminio aptarnavimo ir laiko tarpsnių (nediskriminavimo ir galimybės naudotis) bei keleivių teisių, taip pat vienodos sąlygos aplinkos, socialiniais ir konkurencijos klausimais.

Kelių transportas:
‣ Neribota vežėjų prieiga gabenti krovinius tarp ES ir JK, visiška tranzito laisvė per viena kitos teritorijas;
‣ Teisė atlikti iki 2 papildomų operacijų kitos šalies teritorijoje (iš jų daugiausia 1 kabotažo operacija JK vežėjams) per 7 dienas nuo krovinio iškrovimo dienos šalies teritorijoje;
‣ Išlaikomos nuostatos dėl darbo sąlygų, eismo saugumo ir sąžiningos konkurencijos, taip pat vienodos sąlygos aplinkos, socialiniais ir konkurencijos klausimais.

Susisiekimo ministerija yra pasirengusi atsakyti į konkrečius verslo atstovų klausimus:

kelių transporto klausimais galima kreiptis į Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnįjį patarėją Aleksandrą Stupenko (tel. (8 5) 239 3979, el. p. [email protected]);
aviacijos klausimais – į Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnįjį patarėją Vilių Veitą (tel. (8 5) 239 3846, el. p. [email protected]).

Kitą nuolat atnaujinamą informaciją apie santykių tarp ES ir JK pokyčius skelbia:

Užsienio reikalų ministerija
Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos
Lietuvos verslo informacijos portalas „Versli Lietuva“

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-11