BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Informacija verslui apie BREXIT

2020 m. gruodžio 31 d. baigsis Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sutartyje nustatytas pereinamasis laikotarpis. Nuo 2021 m. sausio 1 d. tarp abiejų pusių nutrūks laisvas asmenų, prekių ir paslaugų judėjimas, Jungtinė Karalystė taps trečiąja šalimi. Lietuvos verslo informacijos portalo www.verslilietuva.lt specialioje skiltyje „Brexit“ skelbiama aktuali informacija verslui apie prekybinių santykių tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės pokyčius.

Susisiekimo ministerija yra pasirengusi atsakyti į konkrečius verslo atstovų klausimus:

· kelių transporto klausimais galima kreiptis į Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnįjį patarėją Aleksandrą Stupenko (tel. (8 5) 239 3979, el. p. aleksandras.stupenko@sumin.lt);

· aviacijos klausimais – į Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnįjį patarėją Vilių Veitą (tel. (8 5) 239 3846, el. p. vilius.veitas@sumin.lt).

Kviečiame Lietuvos vežėjus, eksportuojančias ir importuojančias įmones dalyvauti gruodžio 3 d. 11 val. Belgijos Karalystės ambasados organizuojamame tarptautiniame vebinare apie krovinių gabenimo ir logistikos procedūras Belgijos uostuose po „Brexit“ (angl. „Post-Brexit procedures, handling and logistics in Belgian ports“).

2020 m. gruodžio 31 d. baigiasi Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) sutartyje nustatytas pereinamasis laikotarpis. Tai reiškia, kad nuo kitų metų pradžios JK nebedalyvaus ES bendrojoje rinkoje ir muitų sąjungoje, JK taps trečiąja šalimi, o Lietuvos įmonės, norinčios ir toliau dirbti JK rinkoje, turės prisiderinti prie naujų sąlygų.

Nepriklausomai nuo „Brexit“ proceso baigties, Belgija yra vienas svarbiausių logistikos centrų ES. Šios šalies institucijų ir jūrų uostų teikiamomis krovinių gabenimo bei logistikos paslaugomis intensyviai naudojasi transporto sektoriaus įmonės visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje. 

Siekiant užtikrinti sklandų perėjimą prie naujo prekybinių santykių režimo su JK, vebinare Belgijos Muitinės ir akcizų administracijos, Maisto saugos agentūros, Jūrų uostų bei Kelių ir eismo agentūros pareigūnai aptars:

•    naujas procedūras nuo 2021 m. sausio 1 d. į JK vyksiančioms transporto priemonėms, įskaitant transportą iš Airijos ir į ją;
•    eismo srautų valdymą ir procedūras prie išorinių ES sienų, IRT platformas ir informacines sistemas Belgijos jūrų uostuose;
•    transporto srautus ir rekomenduojamus kelius į Belgijos jūrų uostus ir iš jų.

Vebinaras vyks anglų kalba.

Būtina išankstinė registracija: kviečiame registruotis į vebinarą iki gruodžio 1 d. užpildant registracijos FORMĄ.

Renginio dalyviai kviečiami užduoti preliminarius klausimus registracijos formoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-27