BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vairuokime saugiai ir blaiviai

Susisiekimo ministerija kartu su Europos transporto saugos taryba (ETSC) suorganizavo viešą diskusiją, kurios metu buvo aptariamos naujos galimybės kovojant su neblaiviais vairuotojais ir populiarinant alkoholinio variklio užraktus. Šios priemonės yra numatytos saugaus eismo strategijos iki 2030 m. projekte. Diskusijų metu buvo konstatuota, kad Europos keliuose dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyksta nemaža dalis skaudžių eismo įvykių, o antialkoholiniai variklio užraktai juos naudojančiose šalyse gerokai prisideda prie šios problemos sprendimo. Saugaus eismo ekspertai diskusijoje dalijosi savo šalių patirtimi. Efektyvias priemones kovoje su vairavimu išgėrus pristatė Švedijos transporto agentūra, Austrijos eismo saugos valdyba supažindino su antialkoholinių variklio užraktų naudojimu ir vairuotojų reabilitacijos programomis Austrijoje.

Renginyje socialiniams partneriams buvo pristatyti Lietuvos saugaus eismo gerinimo darbai, siekiant sumažinti neblaivių vairuotojų skaičių, eismo saugumo situacija Lietuvoje bei kitose Europos Sąjungos šalyse.

Kodėl tai svarbu?

Ekspertų teigimu, vairavimas išgėrus yra vienas svarbiausių skaudžius eismo įvykius sukeliančių veiksnių. Susiekimo ministerija yra įpareigota parengti antialkoholinių variklio užraktų sistemos įdiegimo tvarką. Dėl šios priežasties labai svarbu su socialiniais partneriais aptarti antialkoholinių variklio užraktų sistemos įdiegimo galimybes. Atliktos studijos rodo, kad antialkoholiniai variklio užraktai ir kartu taikomos vairuotojų reabilitacijos programos padeda sumažinti pakartotinio vairavimo išgėrus atvejų skaičių. Be to, antialkoholiniai variklio užraktai komerciniame ir viešajame transporte gali tapti paslaugų kokybės garantu, nes tai leidžia užtikrinti, kad už vairo sėdės blaivus vairuotojas.

 

Viešosios konsultacijos tikslas nevyriausybinių organizacijų įtraukimas į saugaus eismo problemų sprendimą, glaudus bendradarbiavimas ieškant naujų pažangių ir efektyvių priemonių kovojant su neblaiviais vairuotojais.  

Lietuvoje antialkoholiniai variklio užraktai bus įteisinti nuo 2020 m. – tai numatyta šiemet Seimo priimtose Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisose. Įteisinant šią priemonę buvo vadovaujamasi pažangia Europos Sąjungos valstybių, ypač Skandinavijos šalių, patirtimi ir jų eismo saugos srityje pasiektais rezultatais. Susisiekimo ministerijos žiniomis, Lietuvoje antialkoholiniai variklio užraktai jau yra įrengti daugelyje mokyklinių autobusų. Didelės įmonės, vykdančios krovinių ar keleivių vežimą, tokius užraktus savanoriškai diegia savo krovininėse ir keleivinėse transporto priemonėse.

Viešosios konsultacijos metodas – diskusija su socialiniais partneriais.

Viešosios konsultacijos data – 2019 m. gegužės 28 d.

Rezultatų panaudojimas – pasiūlymai ir nuomonės panaudoti rengiant Saugaus eismo strategijos „Vizija 0“ projektą bei teisės aktų projektus dėl antialkoholinių variklio užraktų sistemos įdiegimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-11