BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Transporto priemonių saugos vaidmuo siekiant nulinės vizijos

Europos Sąjungos šalys narės bendrai siekia sumažinti žūčių skaičių keliuose ir atkreipti pačių eismo dalyvių dėmesį į saugumą, saugos priemones, automobilių techninę būklę.

Kodėl tai svarbu?

Šiuo metu Europos Sąjungos valstybės narės siekia, kad iki 2020 m. aukų skaičius keliuose būtų sumažintas perpus, palyginti su 2010 m. Tai – tarpinis rezultatas siekiant galutinio „Vizijos 0“ tikslo, kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Šiam tikslui pasiekti svarbus tiek pačių eismo dalyvių supratimas, kultūra ir pagarba kitiems eisme, tiek ir saugi kelių infrastruktūra, saugūs automobiliai ir šiuolaikiškos kontrolės priemonės.

Diskusijoje buvo aptartos „Vizijos 0“ priemonės, susijusios su transporto priemonių sauga, be to, Vilniaus autodrome surengti praktiniai automobilių avarinio stabdymo sistemų bandymai. Tokios stabdymo sistemos, kai transporto priemonė sustoja pati, be vairuotojo veiksmų, gali tapti svarbia priemone sprendžiant pėsčiųjų saugos gatvėse ir keliuose problemą.

 

Viešosios konsultacijos tikslas – aptarti transporto priemonių saugos svarbą, siekiant išvengti aukų kelyje ir užtikrinti saugų eismą.

Viešosios konsultacijos metodas – diskusija  su socialiniais partneriais.

Viešosios konsultacijos data – 2018 m. spalio 4 d.

Rezultatų panaudojimas – pasiūlymai ir nuomonės panaudoti tobulinant Saugaus eismo strategijos „Vizija 0“ projektą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-11