BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Saugesnės kelionės dviračiais ir el. paspirtukais 2020 metais

Susisiekimo ministerija kartu su socialiniais partneriais, Vilniaus m. Kauno m. ir Šiaulių m. savivaldybių atstovais suorganizavo viešą diskusiją, kurios metu buvo aptariamos naujos galimybės dviračių transporto plėtrai skatinti. Renginyje socialiniams partneriams buvo pristatyti dviratininkų eismo gerinimo darbai, kurie atlikti 2019 m., taip pat buvo pristatomi planuojami darbai 2020 m.

Vilniaus, Kauno ir Šiaulių miestų savivaldybės pristatė nuveiktus darbus ir įdiegtas naujoves miestuose, kurios sudaro palankias sąlygas dviračių eismui. Taip pat buvo apžvelgti savivaldybių planai kitiems metams, prisidėsiantys prie dviračiams pritaikytos infrastruktūros plėtros.

Susisiekimo ministerija pateikė savo viziją kokia kryptimi turėtų plėstis dviratininkų eismas, buvo pristatyta mobilumo plėtros vizija, kuri apima aplinkai draugiškų/elektrinių transporto priemonių naudojimo skatinimą. Nemažai dėmesio buvo skirta saugumo klausimams, pristatytos keturios strateginės kryptys žuvusiųjų keliuose skaičiaus mažinimui.

Išaugus elektrinių paspirtukų skaičiui išryškėjo ir infrastruktūros trūkumai. Miestuose trūksta dviratininkams ir e-paspirtukų vairuotojams skirtos  infrastruktūros, daug kur važiavimui nepritaikyta. Buvo diskutuojama kaip galima spręsti susidariusias problemas.

Diskusijos metu buvo išsakytos nuomonės ir siūlymai, kurie ateityje padėtų darniai judėti miestuose, užtikrinant, kad tiek dviratininkai, tiek elektrinių paspirtukų vairuotojai gatvėse, dviračių takuose galėtų judėti saugiai ir netrukdytų vieni kitiems. Buvo aptariami siūlymai kuria kryptimi turėtų plėstis infrastruktūra didžiuosiuose šalies miestuose.

Kodėl tai svarbu?

Saugus važinėjimas dviračiais, el. paspirtukais neatsiejamas nuo išplėtotos infrastruktūros, saugių dviračių takų, pervažų. Sudarydamos darnaus judumo planus miestų savivaldybės rūpinasi infrastruktūros plėtra ir eismo saugumu. Diskusijoje buvo aptartos dviratininkų infrastruktūros plėtros priemones, kurios bus diegiamos 2020 metais miestuose. 

 

Viešosios konsultacijos tikslas skatinti darnų judumą miestuose ir saugų važinėjimą dviračiais ar elektriniais paspirtukais, išgirsti socialinių partnerių nuomones ir siūlymus.

Viešosios konsultacijos metodas – diskusija.

Viešosios konsultacijos data – 2019 m. gruodžio 5 d.

Rezultatų panaudojimas – pasiūlymai ir nuomonės panaudoti rengiant Saugaus eismo strategijos „Vizija 0“ projektą bei teisės aktų projektus dėl dviratininkų saugumo gerinimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-11