Valstybinės reikšmės kelių priežiūra ir plėtra iki 2035 m.
Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos vykdė konsultacijas dėl ilgalaikės valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros iki 2035 m. strategijos. Valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros strategija iki 2035 m. parengta atsižvelgiant į šiuo metu esamą kelių finansavimo modelį ir lygį.
Strategijoje iki 2035 m. numatyti siektini kokybiniai rodikliai, kuriais vertinama magistralinių, krašto ir rajoninių kelių asfalto dangos būklė. Strategija numato, kad iki 2035 m. neliks blogos būklės ruožų magistraliniuose ir krašto keliuose, t. y. 2 439 km. Taip pat numatyta rekonstruoti 400 km nesaugių krašto kelių, kurie šiuo metu neatitinka esminių Kelių techniniame reglamente nustatytų kelio dangos pločio reikalavimų.
Strategijoje iki 2035 m. numatyta baigti viso ruožo nuo Lenkijos iki Latvijos transporto koridoriaus „Via Baltica“ rekonstravimą. Numatyti 8 šio projekto įgyvendinimo etapai, kurių metu iš viso numatoma rekonstruoti beveik 190 km, o planuojama vertė – 684 mln. eurų. Strategijoje numatyta iki 2035 m. beveik perpus sumažinti esamų žvyrkelių skaičių – Lietuvoje liks tik 16 proc. valstybinės reikšmės kelių tinklo su žvyro danga, t. y. 3 425 km. Pasiekus numatytą rodiklį Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga bus mažiau nei Švedijoje. Planuojama, kad tam prireiks beveik 1 mlrd. eurų investicijų. Šiuo metu yra atliekamas tiltų būklės vertinimas, kurį tikimasi baigti per ateinančius 3 metus. Prognozuojama, kad blogos būklės tiltams rekonstruoti iki 2035 m. prireiks 340 mln. eurų.
Iki 2035 m. intelektinių transporto sistemų, t. y. kintamųjų informacijos ženklų, greičio matavimo sistemų ir kt. priemonių, įdiegimui numatyta skirti apie 86 mln. eurų.
Visą kelių priežiūros ir plėtros iki 2035 m. strategiją rasite čia.
Viešosios konsultacijos rezultatai – Lietuvos automobilių kelių direkcijos parengtas valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros strategijos projektas iki 2035 m. buvo pristatytas ekonominiams ir socialiniams partneriams, rengta viešoji konsultacija. Pristatymų metu gauti konstruktyvūs pasiūlymai ir pastebėjimai buvo įvertinti.