copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Bendra informacija apie elektromobilius

Elektromobiliai ir jų įkrovimo infrastruktūra

Elektromobilis – motorinė transporto priemonė, kurioje sumontuota jėgos pavara, turinti bent vieną ne išorinį energijos keitiklį su elektrine įkraunamąja energijos kaupimo sistema, kurią galima įkrauti iš išorės (LR Atsinaujinančių išteklių energijos įstatymas). 

Elektromobilių įkrovimo prieiga – elektromobilių įkrovimo sąsaja, per kurią galima vienu metu įkrauti vieną elektromobilį, arba įrenginys, kuriuo vienu metu galima sukeisti vieno elektromobilio akumuliatorių (Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros gairės).

 

Elektromobilių įkrovimo prieigos pagal jų tipus

Pagal 2014 m. spalio 22 d. Europs Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/94/ES dėl alternatyviųjų degalų infrastruktūros diegimo (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32014L0094&from=LT) įprastos galios nuolatinės srovės ir didelės galios kintamos srovės įkrovimo prieigose įrengiamos „Type 2“ sistemos jungtys, o didelės galios nuolatinės srovės įkrovimo prieigose „Combo 2“ sistemos jungtys.

Srovės tipas

Standartas

Kištukas

Tinka įkrauti

Įkrovos laikas

DC (nuolatinė srovė)

„Combo 2“

http://sumin.lrv.lt/uploads/sumin/documents/images/Veikla/Veiklos_sritys/Kita_veikla/rozete1.jpg

„Audi“, „BMW“, „Daimler“, „Ford“, „GM“, „Porsche“ ir „VW“

45–15 min.

„CHAdeMO“

http://sumin.lrv.lt/uploads/sumin/documents/images/Veikla/Veiklos_sritys/Kita_veikla/rozete2.jpg

„Nissan“, „Toyota“, „Mitsubishi“, „Kia“ ir „Citroen“ „Peugeot“, (visas sąrašas: http://www.chademo.com/wp/chademo-ev/)

45–15 min.

AC (kintama srovė)

„Mode 3“, „Type 2“

http://sumin.lrv.lt/uploads/sumin/documents/images/Veikla/Veiklos_sritys/Kita_veikla/rozete3.jpg

Europos ir Europos rinkai skirtus JAV automobilius „Audi“, „BMW“, „Daimler“, „Ford“, „GM“, „Porsche“ ir „VW“, „Tesla“

4–1 h

„Schuko“ (buitinis elektros lizdas)

http://sumin.lrv.lt/uploads/sumin/documents/images/Veikla/Veiklos_sritys/Kita_veikla/rozete4.jpg

Visus populiarius elektromobilius ir įkraunamus hibridus

6-8 h.

Valstybinės reikšmės keliuose, miestuose viešoji elektromobilių įkrovimo infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus, tačiau ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius, t.y. veikia visų trijų tipų prieigos - AC, DC (Combo2 ) ir DC (CHAdeMO). Informaciją apie viešąsias elektromobilių įkrovimo prieigas valstybinės reikšmės keliuose ir duomenis apie jas realiuoju laiku galite pasižiūrėti adresu: http://www.eismoinfo.lt/#!/ (meniu viršuje dešinėje - išskleisti turinį). 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-20