BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Darnus judumas mieste

Nacionalinės ir vietinės institucijos plėtoja naujas strategijas, kurios padės pereiti prie ekologiškesnių ir darnesnių transporto sistemų naudojimo. 

2013 m. Europos Komisijos patvirtintas Miesto judumo paketas nustatė Darnaus judumo mieste planų koncepciją, kurioje aprašomi pagrindiniai modernios ir darnios susisiekimo sistemos plėtros bruožai. Pagrindiniai elementai:

  • Tikslai ir uždaviniai – gerinti teritorijų prieinamumą ir teikti aukštos kokybės susisiekimo paslaugas mieste ir priemiestyje.
  • Ilgalaikė vizija ir aiškus įgyvendinimo planas – esamų ilgalaikių miesto plėtros strategijų ir būsimų susisiekimo infrastruktūros plėtros planų krypčių identifikavimas ir aiškių prioritetų nustatymas, apimant įgyvendinimo laiką, atsakomybes ir nustatant riekiamus išteklius ir finansus.
  • Esamų ir būsimų sistemų vertinimas – detali esamų susisiekimo sistemų analizė ir plėtros krypčių nustatymas, pagal kurią bus matuojama pažanga, bei nustatomi sumanūs (angl. SMART) įgyvendinimo tikslai.
  • Subalansuota ir integruota plėtra – visų transporto rūšių integracija ir subalansuota judumo sistemų plėtra, apimanti šias sritis: viešąjį transportą, bevariklį transportą, eismo saugą ir saugumą, modalinį pasiskirstymą, eismo organizavimo valdymą, miesto logistiką, transporto sistemos visuotinumą ir žmonių turinčių specialiųjų poreikių įtrauktį, aplinką mažiau teršiantį transportą, intelektines transporto sistemas.
  • Horizontali ir vertikali integracija – darnaus judumo plėtrai ir įgyvendinimui reikalingas integruotas skirtingų lygių valdžios ir susijusių institucijų bendradarbiavimas.
  • Aktyvus bendradarbiavimas – visų suinteresuotų šalių (verslo, organizacijų, bendruomenių ir pan.) įtraukimas į planavimo ir įgyvendinimo procesus, užsitikrinant didelę paramą ir pritarimą.
  • Stebėsena – reguliari darnaus judumo priemonių įgyvendinimo stebėsena.

SVARBIAUSI DARNŲ JUDUMĄ REGLAMENTUOJANTYS TEISĖS AKTAI

DARNAUS JUDUMO MIESTE PLANAI

DARNAUS JUDUMO MIESTE PLANO KOMISIJA

DARNAUS JUDUMO MIESTE PLANO KOMISIJOS PROTOKOLAI

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-01