BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektromobilių infrastruktūros ženklinimas

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros ženklinimas plėtojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintomis Kelių eismo taisyklėmis (toliau – KET).

Nuo 2013 m. sausio  19 d. KET įvesta elektromobilio sąvoka ir atsirado trys nauji ženklai, susiję su elektromobiliais: kelio ženklas Nr. 735, žymintis vietą, skirtą elektromobiliams ir kitoms elektros varikliais varomoms transporto priemonėms įkrauti, papildoma lentelė Nr. 855, kuri nurodo, kad kelio ženklai negalioja elektromobiliams, ir papildoma lentelė Nr. 854, kuri nurodo, kad stovėjimo vieta skirta elektromobiliams ir kitoms elektros varikliais varomoms transporto priemonėms įkrauti:

1. Elektromobiliams ir kitoms elektros varikliais varomoms transporto priemonėms įkrauti skirtos stovėjimo vietos ženklinamos šiais kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis:

- kelio ženklu „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir papildoma lentele „Elektromobiliai“ (derinį rekomenduojama naudoti prie didelės galios elektromobilių įkrovimo prieigų): 


- arba kelio ženklu „Stovėjimo vieta“ ir papildoma lentele „Elektromobiliai“:


2. Gali būti numatytos tam tikros elektromobilių eismo ribojimo išimtys, naudojant kelio ženklų ir papildomos lentelės „Išskyrus elektromobilius“ derinius:3. Kelio ženklas „Elektromobilių įkrovimo vieta“ informuoja vairuotoją apie netoliese esančią vietą, skirtą elektromobiliams ir kitoms elektros varikliais varomoms transporto priemonėms įkrauti:

Taip pat įsigaliojimo KET pakeitimai dėl A juostos atvėrimo -  maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis (žymimomis „A“ raide), kurios papildomai pažymėtos elektromobilio simboliu, gali naudotis ir elektromobiliai:

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-07